23.02.2022 - 15:00

У Полтавській області запроваджують надзвичайний стан

Сьогодні Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану в державі, у тому числі в Полтавській області, на період 30 діб. Про це повідомив під час пресконференції т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Лунін. Відповідний указ має підписати президент, а потім затвердити Верховна Рада.

– Наголошую: надзвичайний стан – це не воєнний стан. Це інструмент, який дозволяє превентивно реагувати на певні загрози національній безпеці та нормальному суспільному життю, – сказав Дмитро Лунін.

Відповідно до закону «Про правовий режим надзвичайного стану», в Україні починають діяти певні положення. Так, на території Полтавщини розпочинає роботу оперативний штаб, до складу якого входять т.в.о. голови ОДА, голови обласної ради, районних державних адміністрацій, обласного центру, керівництво ключових територіальних громад, керівництво Служби безпеки України, ДСНС, Національної поліції, прокуратури, Нацгвардії, командири бригади територіальної оборони та батальйонів ТО. Уже сьогодні оперативний штаб проведе своє перше засідання. Він координуватиме дії виконавчих органів влади, військового командування, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

– Наше завдання – максимально сприяти військовикам. Усі прохання їх ми будемо виконувати швидко, – зазначив Дмитро Лунін. – На постійному зв’язку з начальником регіонального управління сил тероборони й Збройних Сил України та командувачем сил ТО ми перебуваємо 24/7. Усі потреби територіальної оборони вирішуватимуться в оперативному режимі. Найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів у батальйонах і бригадах ТО. Вони триватимуть упродовж 30 днів.

Комендантська година на території області не запроваджується (допоки не буде ухвалено інше рішення). Але встановлюється посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей; може обмежуватися рух транспортних засобів, здійснюватися їх огляд. Також запроваджено заборону проведення масових заходів, мітингів.

На сьогодні це всі обмеження, але залежно від ситуації до даного переліку можуть бути внесені зміни, про які повідомлятиметься окремо.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах