9.05.2023 - 17:18

У полтавській обласній лікарні вперше трансплантували серце

У Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В. Скліфосовського вперше провели складну кардіохірургічну операцію з трансплантації серця. Про це повідомив начальник облвійськадміністрації Дмитро Лунін.

– Це неймовірна новина не тільки для Полтавщини, а й для країни. Успішну операцію виконали медики обласної лікарні ім. М.В. Скліфосовського разом із колегами з Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України та довели, що на базі нашої обласної лікарні можна надавати такий високий рівень медичної допомоги, – розповів посадовець. – Гарний старт для подальшого розвитку цього напрямку в регіоні.

Нове серце отримав 49-річний реципієнт із Київщини, якому поставили діагноз «дилатаційна кардіоміопатія». Без трансплантації шансів на життя в нього не було.

Головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Григорій Оксак розповів, що пересадка серця тривала близько 2,5 годин, а підготовчі роботи – усю ніч.

– Операцію проводили найкращі фахівці України. З обласної лікарні працювали трансплант-координатор, нейрохірурги, нейрореаніматологи, судинні хірурги, анестезіологи, – розповів очільник закладу. – Підготовчі роботи виконали медики ПОКЛ, зокрема діагностику смерті мозку – складне інструментальне й лабораторне обстеження пацієнта.

Позаяк серце не транспортується, операцію робили в Полтаві, де був донор. Серце треба було з організму вилучити й відразу пересадити. Тож реципієнта на операцію привезли сюди. Донором стала жінка з Полтавської області. Крім серця, для трансплантації іншим пацієнтам буде використано печінку та дві нирки, повідомили в ОВА.

– Перед операцією з трансплантації серця медики вишикувалися коридором пошани донору. Йому завдячують життям чотири людини. Велика вдячність рідним донора за складне, але важливе рішення. Дякую медикам за високий професіоналізм, – додав очільник облвійськадміністрації.

Трансплантацію інших органів пацієнтам проведуть у Києві.

Хірург та операційна сестра з обласної лікарні поїхали до столиці на операцію з трансплантації нирки, щоб стати першими асистентами й перейняти досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах