3.11.2023 - 11:48

У Полтавській громаді таки буде сміттєпереробний завод?

Сьогодні Полтаву відвідав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. У межах цього візиту в приміщенні обласної військової адміністрації було укладено Меморандум щодо розвитку сміттєпереробної інфраструктури. Підписали його, окрім представників центральної та регіональної влади, секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, а також голови Кобеляцької, Кременчуцької й Лубенської громад.

На Полтавщині планують збудувати чотири сміттєпереробних заводи. Вони займатимуться сортуванням, утилізацією сміття, виробництвом сировини з пластикових відходів, виробництвом електроенергії. Запуску цих підприємств передуватиме чимало організаційних процедур, щоб інвестори, які погодяться вкласти гроші в проєкти, чітко розуміли, що об’єкт безпечний і матиме гарантії роботи. На розгляді на сьогодні вже є кілька ділянок землі по кожній громаді, де можна було б розмістити такі об’єкти. Обираючи серед них, враховуватимуть багато факторів, не тільки логістику.

Нагадаємо, минулого місяця тему будівництва заводу на території Полтавської громади обговорили з радником міністра екології Сергієм Довгалюком. За словами останнього, завод екологічний, тобто, не буде ані неприємного запаху, ані диму. Він працюватиме не за методикою спалювання.

Подібний проєкт нині вже реалізують на Київщині. Робота проводиться в межах загальнодержавної реформи щодо поводження з відходами, що стартувала 9 липня 2023 року з набуттям чинності законом України «Про управління відходами».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах