19.03.2021 - 22:46

У Полтавській громаді на два тижні посилюють карантин

Сьогодні відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому розглянули питання про стан епідемічної ситуації на Полтавщині та запровадження посилених заходів для запобігання поширенню в області гострої респіраторної хвороби COVID-19. Присутні констатували, що в Полтаві – додатковий спалах коронавірусної інфекції, тому вони вимушені запроваджувати посилені обмежувальні заходи.

Наразі в регіоні зареєстровано 72 909 випадків підозр на COVID-19, повідомив директор Полтавського обласного лабораторного центру Андрій Хайлов. Нових за добу – 648. Підтверджених випадків захворювання – 50 103, нових за добу – 543. Летальних випадків зафіксовано 1 066, за минулу добу – 14. На COVID-19 хворіють 213 дітей. Найбільше – у Полтаві (83), Полтавському районі (35). Загалом у регіоні одужала 43 931 особа, за добу – 108. Продовжують лікування 5 106 людей. За минулу добу проведено 608 ПЛР-тестувань, 522 ІФА-тестування.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів, що за добу додалося 40 госпіталізованих. Майже всі вони кисневозалежні. На сьогодні в стаціонарі перебуває 563 особи, 48 під’єднані до апаратів штучної вентиляції легень. Такого не було ні при першій, ні при другій хвилях епідемії. Основна частина хворих – серед полтавців, адже в міській громаді надзвичайно висока контактність. А коронавірус тим часом мутує, з’являються нові штами.

Із огляду на все це регіональна комісія ТЕБ та НС ухвалила, що суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, діяльність яких пов’язана з прийомом та обслуговуванням населення (спортивні зали, фітнес-центри, кінотеатри, торговельні заклади, ринки, перевізники на міських та міжміських маршрутах та ін.) повинні посилити виконання протиепідемічних заходів, а з 20 березня до 3 квітня на території Полтавської громади запроваджуються додаткові обмеження. Зокрема, забороняється:

  • відвідування закладів освіти її здобувачами, крім студентів шостого курсу та інтернів, які здобувають освіту за медичними напрямами й задіяні в подоланні наслідків поширення COVID-19, вихованців закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я підопічних;
  • приймання відвідувачів у закладах культури й проведення культурних масових заходів (розважальних, соціальних, рекламних та інших) і проведення масових релігійних зібрань;
  • роботу торговельно-розважальних центрів у частині діяльності розважальних закладів;
  • роботу розважальних закладів (дискотек, нічних клубів тощо).

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах