2.10.2022 - 13:15

У полтавській філармонії відкрили новий сезон (доповнено)

Напередодні Міжнародного дня музики в Полтавській обласній філармонії розпочали новий концертний сезон. Відкрив його виступ камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова.

Для довідки. Дмитро Ахшарумов народився 8 вересня 1865 року в Одесі. Закінчив військову гімназію в Полтаві, Миколаївське кавалерійське училище, де навчався грі на скрипці. На артистичних теренах виступив спочатку як скрипаль-соліст (Німеччина). Із 1895 року жив у Полтаві, де організував симфонічний оркестр і 1898-го започаткував симфонічні концерти, що продовжуються й досі.

Програму вечора розпочали однією з найбільш відомих композицій Вольфганга Амадея Моцарта «Симфонія №40». Окрім того, тут прозвучали такі знамениті твори зарубіжних та вітчизняних авторів, як «Угорський танок» Йоганнеса Брамса, арія Теодори з оперети «Принцеса цирку» Імре Кальмана, «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, народні пісні «Ніч яка місячна», «Гандзя», саундтрек до фільму «Нью-Йорк, Нью-Йорк», написаний Джоном Кандером і Фредом Еббом, та ін. Загалом концерт тривав півтори години, і публіка, і самі виконавці щиро вдячні захисникам України, завдяки яким цей захід відбувся без перерви через повітряну тривогу.

– Ми живемо у воєнні часи й мусимо пристосовуватися до таких реалій, – зауважив директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик. – Цей концерт – перший після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Ми планували лютневі заходи в стінах філармонії. І проводили їх. Але потім все різко зупинилося. Звісно, війна не завадила нам створювати нові програми, проводити репетиції. Ми давали концерти на подвір’ї філармонії, виїжджали в громади, виступали перед Збройними силами. Та все це – без анонсів. Тільки нещодавно керівництво сказало нам, що можна розпочинати повноцінну роботу в стінах закладу знову. Перед цим виступом ми дуже переживали, готувалися. Але це був концерт із шикарною програмою! До неї ввійшли як винятково інструментальні твори, так і пісенні. Були залучені вокалісти закладу: заслужена артистка України Олена Шеченко, Руслан Христиченко, Лариса Борисенко, Аліна Філіпюк. Надалі ми анонсуватимемо інші виступи. Проводитимемо заходи з дотриманням вимог щодо безпеки – після сповіщення про ворожу атаку перериватимемо концерт і залежно від тривалості повітряної тривоги або продовжуватимемо його після відбою, або переноситимемо на іншу дату.

 

 

 

 

Доповнення. На Полтавщині відновлюють роботу й інших обласних закладів культури. Як повідомив у своєму Телеграм-каналі начальник облвійськадміністрації Дмитро Лунін, окрім філармонії, із жовтня на своїх сценах працюватимуть також театр їм. Миколи Гоголя, театр ляльок, симфонічний оркестр. Ознайомитися з афішами, дізнатися, як придбати квитки, можна буде на їхніх сайтах. Водночас колективи продовжать виїжджати в громади області з безкоштовними виставами й концертами для місцевих жителів і переселенців.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах