18.01.2022 - 18:29

У Полтаві відкрили відділення реабілітації для передчасно народжених дітей

Сьогодні в обласному центрі відбулося урочисте відкриття відділення постнатальної реабілітації та другого етапу виходжування новонароджених у комунальному підприємстві «Міський клінічний пологовий будинок». Як повідомили в Полтавській міськраді, оновлені приміщення було освячено, причетних до будівництва та реконструкції – нагороджено.

 

Зміни в структурі закладу зумовлено вимогою Національної служби здоров’я України щодо забезпечення повного циклу надання медичної допомоги при пологах та в складних неонатальних випадках.

Щоб досягти цієї мети, певну роботу почали ще 2019-го. А у 2020-2021 роках за кошти Полтавської територіальної громади виконали капітальний ремонт – реконструкцію із оснащенням вищевказаного відділення на загальну суму 16,4 млн грн. Додатково пологовому будинку для новоствореного відділення було виділено 2,6 млн грн для закупівлі інкубаторів для новонароджених, дитячих ліжок із підігрівом, дорослих функціональних ліжок, медичних меблів, моніторів пацієнтів та іншого медобладнання. Також близько 300,0 тис. грн власних надходжень пологового будинку спрямували для забезпечення потреб у господарському обладнанні та інвентарі. Загалом було освоєно понад 31 млн грн грошей із полтавського бюджету, понад 7 млн грн – отриманих від НСЗУ.

Відділення патології вагітності переформатували у відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування). Запрацювала консультативно-діагностична поліклініка. Був значно розширений спектр лабораторних досліджень, проведено дооснащення пологового будинку високотехнологічним обладнанням відповідно до табелів оснащення та проєкту вимог до послуг, які надаються за Програмою медичних гарантій. Впроваджені та активно розвиваються малоінвазивні технології повного спектру оперативних втручань у пацієнтів з гінекологічними захворюваннями.

 

 

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах