13.12.2021 - 11:05

У Полтаві можуть втратити державну субвенцію на придбання кисневих станцій

Із державного бюджету були виділені кошти на закупівлю медичними закладами Полтавської області кисневих станцій, необхідних при лікуванні важких випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Однак дехто їх і досі не використав. Ідеться, зокрема, про три лікарні обласного центру, повідомив на сьогоднішній апаратній нараді в облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. Заклади мають придбати й установити ці станції саме нинішнього року – наступного кошти використати буде вже неможливо, вони повернуться в державний бюджет.

– Місто Полтава, пришвидшуйтесь. Бо ви втратите шанс. Ця субвенція не є перехідною., – наголосив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Що ж до решти лікарень, очільник ДОЗ звернув увагу керівництва громад і закладів на те, що на закупівлю кисневих станцій, рентген-апаратів тощо внесені зміни до законодавства:

– Це прямі угоди, які ви можете укласти, вивчивши ціну та якість.

Таким чином, можна буде уникнути тривалої процедури проведення відкритих торгів і встигнути використати кошти до кінця року.

Окрім того, шістьом лікарням кисневі станції придбає Міністерство охорони здоров’я. Ідеться про заклади в Полтаві, Кременчуку, Миргороді, Зінькові, Пирятині та Кобеляках. Вони також будуть закуплені за прямими договорами з підрядниками. Завдання лікарень – терміново підготувати проєктно-кошторисну документацію для цих станцій, адже кошти теж повинні бути використані до 2022 року.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах