9.11.2020 - 13:51

У Києві «загубили» РНК у тестах полтавців на коронавірус

Майже місяць близько 1,5 тисячі полтавців змушені були чекати на результати досліджень щодо наявності в них коронавірусної інфекції. Але так цих результатів і не дочекалися. Про це повідомила сьогодні під час апаратної наради в голови облдержадміністрації керівниця Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавської міської ради Вікторія Лоза. За її словами, в обласному центрі нині – велика проблема з відповідними аналізами.

– Проблема з тестуванням саме в стаціонарах. Ми всі розуміємо, що тут не може бути велика кількість підозр. Ми маємо оперативно отримувати від лабораторного центру результати ПЛР-тестів, щоб «сортувати» пацієнтів. Це має бути в той же день чи на наступний, щоб, якщо в людини немає коронавірусу, її могли перевести в «чистий» стаціонар, – сказала Вікторія Лоза.

Проте наразі ліжко-місця для хворих на COVID-19 у лікувальних закладах залишаються зайнятими більш тривалий час. А все тому, що, за словами посадовиці, лабораторія в Києві, із якою був укладений договір, анулювала близько 1,5 тисячі відібраних зразків.

– Минулого тижня нам повернули, можна так сказати, майже півтори тисячі ПЛР-тестів. Сказали, що не виявлено рибонуклеїнової кислоти. Я не кажу про собівартість пробірок і про те, що це все пішло в нікуди. Я досі не розумію, як ми це все будемо виправляти. Люди не отримують свої результати. І з цим також потрібно щось робити, – наголосила очільниця департаменту.

Вікторія Лоза зазначила, що забір матеріалу в полтавців відбувався, як завжди, тими ж працівниками, що й раніше, тому, де «загубилася» РНК, незрозуміло.

В ОДА пояснили, що київська лабораторія не змогла обробити відібрані зразки з технічних причин, і тести повернули назад. Та, щоб дати людям відповідь, чи підхопили вони коронавірус, чи ні, біоматеріали відберуть знову. Цього разу їх відправлять у харківську лабораторію та Полтавський обласний лабцентр.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах