29.07.2020 - 20:58

У 1-ій міській лікарні Полтави робитимуть операції з трансплантації нирок. Проєкт пілотний

На полтавцях знову відпрацьовуватимуть медичні нововведення. Як повідомила сьогодні на сторінці Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку міста у Фейсбуці Вікторія Лоза, у медицині Полтави розпочалася нова ера:

– 1-а міська клінічна лікарня ввійшла до національного пілотного проєкту з трансплантації. А це означає, що скоро тут робитимуть операції з пересадки нирок пацієнтам, які цього потребують. Складні, високовартісні – за державний кошт. Важко навіть уявити, наскільки багато життів це врятує!

Полтавська лікарня ввійшла до переліку закладів-учасників «пілоту» відповідно до змін, внесених до урядової постанови №1083 «Про затвердження переліку послуг та тарифів на послуги з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, які надаються учасниками пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів» 15 липня 2020 року. Із оновленим документом можна ознайомитися тут.

Загалом до переліку було додано 12 закладів охорони здоров’я. Дев’ять із них спеціалізуються на трансплантації органів, три – кісткового мозку.

За словами керівниці департаменту, полтавська лікарня йшла до «пілоту» цілеспрямовано – у ній зібрали команду спеціалістів, підготували необхідне обладнання. Поки що в закладі пересаджуватимуть лише нирки (хоча постанова Кабінету міністрів передбачає й трансплантацію інших органів). На операції з державного бюджету виділятимуть такі кошти:

  • алотрансплантація нирки від живого донора – 323 798 грн,
  • алотрансплантація нирки від неживого донора – 397 884 грн, у тому числі донорський етап – 74 086 грн,
  • АВО-несумісна алотрансплантація нирки – 721 230 грн.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах