9.01.2024 - 14:43

Третій рахунок за газ: кому, за що та як платити

Наприкінці минулого року в державі остаточно юридично зафіксували: технічне обслуговування внутрішньобудинкових газопостачальних систем багатоквартирних будинків здійснюють оператори газорозподільчих мереж (ГРМ). Ідеться про ту частину трубопроводу, що йде від запірного пристрою на вводі в будинок до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення споживача. Дотепер вони де-факто залишалися переважно «безгоспними».

Нині ж їх техобслуговуванням, зокрема в нашій громаді, займеться АТ «Полтавагаз». Роботи будуть проводити раз на 3-5 років. Черговість фахівці визначали відповідно до віку будинку, наявності індивідуального опалення та інших факторів. Список тих багатоповерхівок, де ТО буде виконано 2024-го, уже оприлюднений на сайті підприємства.

За роботи впродовж пів року одноразово або частинами потрібно буде сплатити суму, яка заснована на рекомендованій регулятором калькуляції й для кожного будинку індивідуальна. Платіжка надходитиме впродовж максимум 10 днів від завершення техобслуговування.

 

 

 

НКРЕКП затвердила Типовий договір на

 

За технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках споживачі сплачуватимуть один раз на 3-5 років
Так звана «третя платіжка» за користування газом не буде регулярною. Крім того, отримають її лише мешканці багатоквартирних будинків. Рахунок за проведення технічного обслуговування виставлятиметься протягом 10 днів після проведення відповідних робіт. Залежно від віку та зношеності газопроводів їх технічне обслуговування проводитиметься один раз на 3-5 років.

Наприкінці минулого року

По суті, для мешканців будинків, де діяло ОСББ, нічого не зміниться, адже вони і до цього укладали договори на проведення відповідних робіт та сплачували за цю послугу.

Нововведення більше торкнеться тих будинків, де питанням газової безпеки на газопроводах загального користування ніхто не займався.

Прийняттю цього рішення сприяла низка аварійних ситуацій в різних містах України, коли у будинках, де не проводилось ТО, ставався витік газу та вибух.

Отже, проведення технічного обслуговування газових мереж – це питання безпеки!

Графіки проведення робіт та розрахунки вартості послуги уже розміщено на офіційному сайті АТ «Полтавагаз» за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах