8.05.2023 - 07:25

Спальні мішки: які бувають і як вибрати?

Спальні мішки — неодмінні атрибути багатоденних туристичних походів. Вони створюють комфортні умови для відпочинку й захищають тіло людини від холоду, поліпшуючи самопочуття та запобігаючи розвитку небезпечних хвороб. Розповідаємо, як правильно вибирати такі аксесуари.

Формфактор

Важливо розуміти, що туристичне спорядження для екстремального походу в гори та неквапливої прогулянки рівнинною місцевістю матиме багато відмінностей. У першому випадку краще вибирати спальник-кокон. Він може здаватися тісним, але його обмежені габарити допомагають зберігати тепло холодними ночами й дають можливість нести більше речей у рюкзаку.

Якщо ви не плануєте шукати межі своєї сили й витривалості, вам краще звернути увагу на спальний мішок у формі ковдри. Він забезпечує більший комфорт — існують навіть сімейні моделі, розраховані на двох людей. Такий спальний мішок можна використовувати як ковдру чи як утеплений килимок для пікніків. Проте варто пам’ятати, що такі моделі мають нижчі показники холодостійкості, тож розраховувати на них у складних обставинах не варто.

Ключові характеристики

Фахівці інтернет-магазину Travelersclub радять звернути увагу на такі параметри:

  • Сезонність. Зимові моделі краще утеплені, а літні забезпечують ефективну вентиляцію. Існують також трисезонні спальники, які можна використовувати влітку, восени й навесні. Вони мають трохи більше наповнювача, а тому в них може бути не дуже комфортно у спекотному кліматі.
  • Тип утеплювача. Оптимальним варіантом для початківця буде синтетика, яка добре зберігає тепло тіла, не просочується водою та не викликає алергічних реакцій. Проте професійні альпіністи віддають перевагу натуральному пуху — він має меншу вагу й полегшує складання аксесуара в компресійний мішок.
  • Вага. Якщо ви плануєте пройти близько 15–20 км і повернутися додому наступного дня, вона не буде вирішальним фактором. Проте, коли доводиться долати великі відстані в горах, кожні 100 г матимуть значення. Отже, що менша вага, то краще.

Експерти Travelersclub також рекомендують правильно вибирати мішки за кольором. Монотонні моделі нейтральних відтінків на зразок сірого, коричневого й хакі підійдуть мисливцям, яким потрібно бути якомога менш помітними. А для альпіністів і туристів-любителів створюються яскраві аксесуари червоного, помаранчевого чи жовтого кольору, які добре помітні з повітря під час рятівних операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах