5.05.2020 - 15:01

Синоптики прогнозують теплий травень

Синоптики зробили прогноз про те, якою буде погода в Україні в травні. Вони вважають, що перша половина місяця може супроводжуватися невеликими нічними заморозками, все ж середня температура буде вище норми. Вона буде триматися на рівні + 15… 18 градусів. Укргідрометцентр уточнив, що така температура вище приблизно на 1-1,5 градуса, ніж середнє значення протягом багатьох років. У горах повітря буде прогріватися слабкіше, тут температура не підніматиметься вище +13 градусів.

Щодо опадів – вони будуть в тому ж обсязі, що і зазвичай в регіоні в цей сезон – в місяць в середньому 34-77 мм. Звичайно, в Карпатах традиційно їх більше – очікується до 120 мм.

Синоптики уточнили, де найімовірніше будуть заморозки: на півночі, сході країни, в центральній частині і в Карпатах вони можуть бути на поверхні грунту, а іноді і в повітрі.

Стійкий перехід добової температури вище +15 градусів, що характерно для літнього періоду в нашій кліматичній зоні, буде в перші тижні травня тільки в південних областях, у всіх інших – ближче до червня.

В Укргідрометцентрі нагадали, що в Україні для травня характерна середня місячна температура + 13…17 градусів. Абсолютний мінімум був зафіксований на рівні 0…-6 градусів. У Сумській області один раз в травні був мороз -7…10 градусів. Абсолютний максимум в Україні був зафіксований на рівні + 3 …37 градусів, але в південній частині він досягав і +39 градусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах