21.02.2020 - 11:38

Навчальні заклади самі обиратимуть виробника обладнання для НУШ

Заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій завершує свій візит до Полтавської області, де вчора й сьогодні перебувала з робочим візитом.

Уранці 20 лютого вона зустрілася з першим заступником голови облдержадміністрації Дмитром Луніним і повідомила, що в наш регіон направлена субвенція на потреби Нової української школи. Її розмір – 33 млн грн. Передбачається, що на ці кошти будуть закуплені засоби навчання, дидактичний матеріал, обладнання для кабінетів тощо.

– Я хочу, щоб ви проконтролювали використання цих коштів. Це не має бути централізована закупівля для НУШ. Парти ще можна придбати централізовано, але не дидактичний матеріал. Школи мають самі обрати для себе потребу: виходячи з наявного матеріалу, докуповувати необхідне. Тобто цю субвенцію краще спустити «до низу» – у райони й ОТГ, – сказала Любомира Мандзій.

Заступник міністра освіти і науки України також розповіла, що в майбутньому наказі буде зазначений типовий перелік необхідних для Нової української школи матеріалів, а виробника мультимедійної дошки чи проєктора навчальні заклади обиратимуть самі.

Посадовці також обговорили використання інших фінансових надходжень у галузь освіти: на пілотний проєкт по НУШ для чотирьох шкіл, підвищення кваліфікації освітян, посилення навчальних закладів супервізорами, які допомагатимуть фаховому зростанню педагогів.

Ішла мова й про два навчальні заклади, розташовані в Новосанжарському районі, у яких досі немає належних санітарно-побутових умов для учнів (у приміщеннях відсутні туалети).

– Ми знаємо про залишки від минулорічної освітньої субвенції, можемо їх спрямувати на облаштування туалетів у цих закладах. Органи місцевого самоврядування теж мають брати в цьому активну участь, – повідомив Дмитро Лунін.

Окрім того, було порушене в розмові й питання важливості того, аби необхідність математики розуміли не тільки педагоги, а й у родинах школярів.

– Без розуміння важливості математики в сім’ї ми нічого не досягнемо. Має бути комплексний підхід. Ми готуємося до Року математики. Тож залучатимемо до цього процесу і вчителів, і батьків, – зауважила Любомира Мандзій.

Під час літніх канікул міністерство планує організувати спеціальне навчання для вчителів математики, а ті, у свою чергу, у школах потім започаткують математичні гуртки.

Після спілкування з представниками ОДА заступник міністра зустрілася з керівниками управлінь освіти, директорами шкіл, щоб обговорити розвиток і права вчителів, новий законопроєкт «Про повну загальну середню освіту», розповісти про всі нюанси щодо майбутнього контрактування освітян.

День 21 лютого Любомира Мандзій розпочала з поїздки до Миргороду, де розповіла представниками місцевої влади та освітянам про виділену на область субвенцію в розмірі 33 млн грн, пояснила деякі нюанси закупівель за ці кошти, акцентувала на врахуванні потреб кожної установи. Як повідомили в Миргородській міській раді, на освітні потреби міста-курорту скеровано 1,7 млн грн державної субвенції. Також під час зустрічі присутнім було презентовано можливості професійного розвитку за новою програмою від МОН, обговорено освітній процес у пілотних школах.

Завершальний етап робочого візиту Любомири Мандзій – школа в селі Трудолюб Миргородського району.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах