19.10.2022 - 11:54

Полтавська прокуратура намагається зберегти пам’ятку архітектури в Полтаві

Унікальна полтавська пам’ятка архітектури, зведена в другій половині ХІХ ст., об’єкт, що входить до охоронної зони найстарішої будівлі обласного центру – Спаської церкви, особняк «із медальйонами» (декоративними прикрасами у вигляді круглої орнаментальної ліпної композиції), розташований по вул. Соборності, 12, – під загрозою знищення.

Як пише Телеграм-канал «Улюблена Полтава», статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення цьому приміщенню рішенням Полтавської міської ради народних депутатів надали ще в лютому 1993 року. У липні 2021-го розпорядженням голови обласної державної адміністрації будинок внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини. Таким чином, особняк опинився під захистом держави.

Але наразі будівля перебуває в напіваварійному стані та потребує капітального ремонту. Більше того, торік міська рада планувала винести проєкт рішення про розроблення детального плану території земельної ділянки, на якій стоїть пам’ятка архітектури, на сесійний розгляд. Напевно, комусь знадобилося місце під будівництво чергової багатоповерхівки…

Наразі на захист об’єкта культурної спадщини стала Полтавська обласна прокуратура. До власників міського особняка «з медальйонами» пред’явлено позовну заяву про зобов’язання укласти охоронний договір на будівлю. Розглядатиме цей позов окружний адміністративний суд.

– Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити будівлі, а також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо, – зазначили в пресслужбі прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах