20.05.2020 - 17:08

Полтавкам «не світить» виходити на пенсію в 50

Верховна Рада України відхилила закон, який лежав у парламенті з 2015 року й міг дозволити жінкам виходити на пенсію в 50 за умови звільнення з роботи та наявності 30 років страхового стажу. «За» такий варіант проголосували 264 депутата. Таким чином, норма, що з 1 квітня 2020-го вік виходу на пенсію для жінок становить 59 років і 6 місяців, залишається чинною. І це наразі передостаннє підвищення. За рік, із 1 квітня 2021-го, чоловіки й жінки виходитимуть на пенсію однаково – у 60 років.

Нагадаємо, 14 січня 2015-го Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Але Петро Порошенко його не підписав. Документ був повернутий до парламенту з президентськими пропозиціями. Після цього народні депутати питання не розглядали.

Ідею виходу на заслужений відпочинок у 50 розкритикували через дефіцит Пенсійного фонду. За словами очільниці Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, на сьогодні на реалізацію цієї норми, за розрахунками Мінсоцполітики та ПФУ, знадобилися б додаткові 12-34 млрд грн на рік.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах