24.12.2021 - 19:58

Полтавців запрошують на зйомку «космічного» фільму

25 грудня з 16-ї до 19-ї на стадіоні по провулку Космічному в полтавському мікрорайоні Половки відбуватимуться зйомки фільму «Мікрокосмос». До участі в них запрошують усіх охочих жителів мікрорайону.

«Мікрокосмос» – документальний проєкт художниці Дар’ї Пугачової спільно з галереєю JUMP, який досліджує життя пострадянських дворів у Полтаві. Художниця спілкується з мешканцями району про їхні мрії, спогади дитинства в цьому дворі. 

Після знайомства з жителями провулку Космічного художниця виконає перфоманс на стадіоні, символічно запускаючи мрії людей у космос. 

Фільм буде презентований у галереї JUMP у лютому 2022 року.

– Я розглядаю типовий двір як модель Всесвіту. Ідея проєкту виникла влітку, коли повернулась у своє рідне місто Рівне, у спальний район, у якому росла. Я помітила, що з тих часів мало що змінилось. І навіть зустріла своїх однолітків, які сиділи на лавочках, будучи ще дітьми. Вони й тепер там сидять, тільки їм вже за тридцять. Я задумалась над тим, що спонукає нас виходити за рамки свого світу. І зрозуміла, що це мрія. Мрія рухає нас по життю, і, доки ми мріємо, будемо долати нові межі. Я запропонувала цю ідею на конкурс від галереї JUMP і отримала грант на реалізацію. Так я опинилась у Полтаві і випадково натрапила на провулок Космічний. Атмосфера Половків відображає і мій досвід дорослішання в подібних дворах, тому я вирішила знімати фільм саме там. Ми розпочали зйомки два тижні тому. Я познайомилась із мешканцями Половків – від малечі, яка навчається в початкових класах, до бабусь, яким уже за 80. Двір однаковий, а от сприйняття в кожного своє. Я ставила половчанам прості запитання: чи задоволені вони тим, який вигляд має їхній двір, що б хотіли змінити, як проходило їхнє дитинство тут, чи хотіли б вони полетіти в космос. Так герої фільму розповіли мені про свої мрії. Ми «запустимо» їх у космос під час перформансу цієї суботи. Кожен зможе відчути себе космонавтом у своєму дворі!», – розповіла Дар’я Пугачова.

Щоб долучитися до зйомок фільму, заповніть формуВдягніться тепло та приходьте на стадіон.

Відеозапрошення:

instagram.com/tv/CXlKF-RFrkx/?utm_source=ig_web_copy_link

facebook.com/100001526067181/videos/318032613443406/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах