9.11.2021 - 16:47

Полтавців, яких зобов’язують вакцинуватися проти COVID-19, стало більше

Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом №2393 від 1 листопада 2021 року розширило перелік організацій, співробітники яких мають неодмінно отримати щеплення проти COVID-19. Це стосується:

– підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,

– установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

– підприємств, установ та організацій, внесених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №83 від 4 березня 2015 року.

Наказ набере чинності за місяць, 9 грудня 2021 року. Якщо до цього часу працівники вищезазначених установ не вакцинуються проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, визначені відповідно до інструкцій із застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ №595 від 16 вересня 2011 року, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Отримати щеплення можна як індивідуально, так і організовано. Записуватися на вакцинацію заздалегідь необов’язково. При собі треба мати паспорт, декларацію з сімейним лікарем або ідентифікаційний код. Тестування на антитіла чи антигени до COVID-19 до чи після щеплення не потрібні, повідомили в Полтавській облдержадміністрації.

Тим часом відучора, 8 листопада, уже набув чинності наказ МОЗ №2153 від 4 жовтня 2021 року «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

Як розповів голова ОДА Олег Синєгубов, відповідно до постанови Кабміну №1236 низка працівників органів виконавчої влади та освітян, які не мають протипоказань до вакцинації та не зробили хоча б одного щеплення від COVID-19, відсторонені від роботи. У самій облдержадміністрації таких співробітників двоє, іще 17 мають протипоказання до вакцинації чи перебувають на лікарняних.

Відсторонення від роботи відбувається без збереження заробітної плати працівників, здійснення соціально страхових виплат до відповідних фондів, а також без зарахування терміну, на який працівник буде відсторонений від роботи, до загального трудового стажу. Після отримання щеплення люди зможуть повернутися до виконання своїх обов’язків.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах