23.12.2020 - 22:05

Полтавці платитимуть за розподіл газу за новим тарифом

16 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила постанову №2460 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Полтавагаз». Згідно з нею, тариф на вказану послугу з 1 січня 2021 року становитиме в підприємства 2,316 грн за 1 куб. м (із ПДВ). Про це йдеться в повідомленні пресслужби АТ «Полтавагаз».

Із 1 січня поточного року, нагадаємо, відбувся перехід на тарифікацію послуг розподілу природного газу за системою замовленої потужності, тобто у 2021-му обсяг річної замовленої потужності та, відповідно, індивідуальний розрахунок вартості послуги з розподілу природного газу для кожного побутового споживача буде формуватися залежно від обсягу спожитого ним газу за попередній газовий рік (період із 1 жовтня 2019-го по 30 вересня 2020 року). Щомісячний платіж при цьому залишатиметься однаковим і визначатиметься як 1/12 частина обсягу газового річного споживання, помножена на тариф.

– Відповідно до п. 2 глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, із 1 січня річна замовлена потужність об’єкта (об’єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається оператором ГРМ, виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього кодексу, але не може бути меншою за:

  • 39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Відтак мінімальна плата за послуги розподілу природного газу з 1 січня буде такою:

– за наявності лише газової плити – 7,53 грн на місяць;

– за наявності газової плити та газового водонагрівача – 24,32 грн на місяць;

– за наявності газових приладів різного призначення, а також опалювального обладнання – 60, 61 грн на місяць, – пояснили в АТ «Полтавагаз» і нагадали, що згідно з Типовим договором розподілу природного газу оплата за послугу за поточний місяць повинна здійснюватися до 20 числа цього ж місяця.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах