1.07.2020 - 22:29

Полтавці можуть скористатися послугою з автоматичного призначення пенсій

Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсій. Про це йдеться на сторінці відомства у соціальній мережі «Фейсбук». Із 1 липня 2020 року пенсія будь-якому полтавцю може бути призначена автоматично при досягненні віку виходу на заслужений відпочинок, і для цього не потрібно особисто відвідувати органи ПФУ. Усю інформацію, необхідну для призначення, можна надати заздалегідь, як і провести перевірку наявних у фонді даних. Донедавна, до речі, цей сервіс працював у тестовому режимі, станом на 22 червня анкети тут подали 356 майбутніх пенсіонерів.

Щоб скористатися новою послугою, необхідно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП) та авторизуватися за його допомогою на вебпорталі ПФУ. Після цього слід заповнити анкету (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу, адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення), додати від скановані копії документів (обов’язкові й ті, які вважатимете за необхідне надати для підтвердження права на певні доплати та пільги), підписати анкету й надіслати її до ПФУ. За результатами опрацювання цього електронного документу надійде інформація про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір виплат за допомогою повідомлення на телефон, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

Ті, хто ще не отримав КЕП, можуть звернутися для цього до одного з 21 акредитованого центру видачі ключів. Їх перелік опублікований на ресурсі «Дія». Однак слід зауважити, що не в усіх із них цю послугу надають безоплатно. Не потрібно буде платити грошей, зокрема, при зверненні до Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Приватбанку.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах