20.04.2021 - 20:36

Полтавці можуть подати документи на призначення житлової субсидії онлайн

В умовах запровадження карантину, посилення рівня епідемічної небезпеки до червоного в Полтавській області актуальним стало надання соціальних гарантій із використанням електронних сервісів, зокрема житлову субсидію нині можна оформити через інтернет. Як повідомила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, право на отримання такої допомоги від держави мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території країни (отримали посвідку на постійне або тимчасове проживання, визнані біженцями в Україні), які мешкають у житлових приміщеннях (будинках). За загальним правилом субсидія призначається одній із зареєстрованих у житлі осіб, тобто за місцем реєстрації, та розраховується на всіх зареєстрованих людей. Щоб оформити житлову субсидію онлайн, необхідно скористатись цілодобовим сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua. Для цього потрібно:

 1. Перейти на сайт Міністерства соціальної політики в розділ «Е-сервіси/Субсидії» або за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua.
 2. Авторизуватися одним із трьох способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
 3. Заповнити електронну форму заяви про призначення субсидії та декларації про доходи й витрати осіб. З інструкцією щодо заповнення цих документів можна ознайомитись на сайті Департаменту соціального захисту населення ОДА за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-1.doc.

Після заповнення всіх реквізитів слід перевірити та підтвердити правильність внесених даних.

За необхідності в електронному сервісі можна приєднати файл зі сканованою копією документу (в PDF-форматі), а саме:

 • документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
 • договір оренди житлового приміщення;
 • документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
 • довідка про доходи, інформація про які відсутня в податковій службі та Пенсійному фонді України;
 • документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
 1. Поставити на заяві електронний підпис і направити її на розгляд.

При поданні документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно буде особисто звернутись до теруправління соцзахисту населення, аби власноруч підписати документи. Дату й час візиту повідомлять працівники цього управління.

Заява та декларація вважаються неподаними, якщо:

 • не внесені в повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів їхніх сімей (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, дата народження, серія й номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія й номер паспорта для осіб, які мають в останньому відмітку про право здійснювати платежі за його серією та номером;
 • не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків та/або відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів їхніх родин, даних про доходи та майно;
 • не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника.

У разі виникнення питань можна звернутися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах