29.06.2021 - 09:41

Полтавці можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Жителям Полтавської громади, які отримали щеплення двома дозами вакцини проти COVID-19, схваленої до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (наразі в Україні використовують три таких: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech), можуть за потреби видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Такий документ доступний у паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, під’єднаному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря. Скористатися ним можна при перетині державного кордону. Термін дії свідоцтва – рік із можливістю продовження.

Документ заповнюється українською, а також англійською або французькою мовами. У ньому містяться персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латиницею, записані так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), інформація про щеплення (назва вакцини, дата її введення тощо), також повинен обов’язково стояти офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря. Свідоцтво має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником. За запитом вакцинованої особи заклад повинен надрукувати та оформити документ згідно з міжнародними вимогами.

Якщо до проведення щеплення від COVID-19 у людини є протипоказання, на її вимогу надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

– Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які наразі розробляють в Україні та за кордоном, бо це різні поняття, – попередили в МОЗ.

Для довідки. Імунні паспорти повинні засвідчувати наявність імунітету від COVID-19, тобто видавати їх планували людям, які перехворіли на коронавірусну інфекцію й у організмі яких з’явилися антитіла до SARS-CoV-2. Але ВООЗ закликала країни не використовувати такі паспорти через недостатню кількість доказів ефективності імунітету, а відтак і відсутність гарантії точності документа. Що ж до ковідного сертифікату, то він, як передбачається, стане відображенням медичних записів про людину: чи отримала вона щеплення від коронавірусу, чи перехворіла нещодавно на COVID-19, чи пройшла ПЛР-тестування.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах