25.01.2021 - 17:57

Полтавцеві й опішнянину вручили премію за краєзнавчі дослідження

Сьогодні у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського відбулися церемонія нагородження лауреатів премії обласної ради ім. Петра Ротача за 2020 рік і вшанування цього відомого полтавського історика, краєзнавця й літератора. Захід приурочили до дня народження нашого земляка, повідомили в облдержадміністрації.

З нагоди цього до музею завітали представники обласної влади, науковці та митці, журналісти, сучасники Петра Ротача. Урочистості розпочалися з показу телефільму, присвяченого науковцеві й письменнику, повідомили в закладі. Олександр Ротач, син дослідника, розповів про багатогранність інтересів свого батька. Через це, до речі, з’явився задум підготувати повне зібрання творів видатного полтавця до 100-ліття від дня його народження, що припадає на 2025 рік. Директор музею Олександр Супруненко повідомив, що останнім часом формується фонд меморіальних предметів, які належали Петрові Ротачу, зібрано добірку його публікацій.

Що ж до премії, то її нинішнього року вручили ректорові Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Миколі Степаненку (номінація «літературне краєзнавство») та провідному науковому співробітникові Національного музею-заповіднику українського гончарства в Опішному Віктору Міщанінові (номінація «історичне краєзнавство»). Нагороджених привітав заступник голови Полтавської обласної ради, голова журі премії Олексій Чепурко.

Відзнака, нагадаємо, була заснована облрадою 2018 року задля сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого й сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності в галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах