18.10.2022 - 22:23

«Полтаватеплоенерго» пояснило причини проблем із початком опалювального сезону

«Технічно всі котельні й теплові мережі підприємства повністю готові постачати тепло в оселі споживачів, – запевнили в пресслужбі «Полтаватеплоенерго». – Коли впродовж трьох діб середньодобова температура зовнішнього повітря буде нижчою за 8 градусів тепла, у Полтаві опалювальний сезон буде розпочато».

Але при цьому підприємство вже другий рік поспіль має проблему – дефіцит обсягів газу за «фіксованими цінами», визначеними в договорі «Нафтогаз Трейдинг» – 7420 грн за 1000 куб. м. Причина нестачі цих обсягів – у тому, що «Нафтогаз Трейдинг» визначав їх самостійно як середньоарифметичне значення споживання газу підприємствами ТеплоКомунЕнерго за останні три роки.

Крім того, цього року Міністерство регіонального розвитку зменшило ліміти використання блакитного палива для підприємства. Щомісяця це мінус 10%.

«Найбільш складно не перевищити ці ліміти газу саме в перехідних місяцях – жовтень і квітень, – пояснили в «Полтаватеплоенерго», – адже тоді підприємству доведеться втрачати понад 3 млн грн щодоби».

Компенсувати ці борги в теплоенергетиків немає можливості. Полтавська міська влада ігнорує компенсацію різниці в тарифах за минулий опалювальний сезон, передбачену «Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022». На сьогодні підприємству недофінансовано 92 млн грн із 150 передбачених. Прагнення міської влади виділити 30 млн грн на реконструкцію теплових мереж 109-го мікрорайону, аби мешканці безперебійно отримували тепло від котельні «Полтаватеплоенерго», на жаль, теж залишились лише прагненням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах