7.12.2021 - 21:52

Новий начальник поліції Полтавщини впроваджуватиме соціально корисні проєкти

3 грудня голова Національної поліції Ігор Клименко представив особовому складу Головного управління НП у Полтавській області нового начальника. Ним став полковник поліції Євген Рогачов. А сьогодні останній провів свою першу пресконференцію, на якій наголосив, що одним із пріоритетів своєї роботи бачить повернення довіри населення до поліції. Люди повинні сприймати її не лише як орган, який карає, а й той, що допомагає. Для цього серед іншого в регіоні реалізовуватимуть нові та підтримуватимуть раніше запроваджені соціально корисні проєкти.

По-перше, це фронт-офіси. Вони передбачають ефективну комунікацію з заявниками, отримання та введення до електронної бази звернень, повідомлень і документів для подальшої обробки, консультації та взаємодію з іншими службами для надання клієнтам вичерпної інформації. «Ми відходимо від банальної чергової частини, де громадяни могли годинами очікувати відповіді, розв’язання проблем, пов’язаних із криміналом, тощо», – сказав Євген Рогачов. Фронт-офіси будуть створювати в районних управліннях і райвідділах поліції. Наразі такий проєкт уже почали впроваджувати у відділі №1 Полтавського РУП (Київський район Полтави). Тут тривають ремонтні роботи, їх планують завершити 2022 року.

По-друге, це система відеонагляду Custody Records. Перша така має з’явитися в ізоляторі тимчасового тримання №8 у Горішніх Плавнях. Впровадження системи електронного обліку та відеофіксації має на меті як захист громадян від неправомірних дій поліцейських, так і убезпечення правоохоронців від безпідставних звинувачень у протиправних намірах.

По-третє, це централізована мережа відеоспостереження «Безпечна Полтавщина». На сьогодні в області вже встановлено понад 1140 камер відеоспостереження. 240 з них – зі спеціальними технічними можливостями, тобто інформацію щодо порушення можна швидко отримати з сервера.

По-четверте, це «Поліцейський офіцер громади». Такий правоохоронець – завжди на місці, на території обслуговування, і це дозволяє йому ефективно реагування на ту чи ту подію, зазначив Євген Рогачов. На сьогодні з 60 громад Полтавщини проєкт реалізований у 22-х, тут працює 31 ПОГ. «Вони вже здобули чимало позитивних відгуків від місцевих жителів, спостерігається очевидне зменшення кількості правопорушень на територіях обслуговування таких офіцерів», – наголосив начальник ГУ НП Полтавщини. Із часом до проєкту приєднаються ще 20 громад. А щоб не було відтоку кадрів, Євген Рогачов збирається пропонувати територіальним громадам, щоб вони виділяли ПОГ житло. Реалізувати цю ініціативу планують із 2022 року.

По-п’яте, це чат «Чужинець у громаді». «ПОГ повинен буде створити групу у своїй ТГ у якомусь месенджері, запросити до неї представників влади, активних жителів – усіх охочих. У разі необхідності люди зможуть у цю групу кидати повідомлення про незрозуміле авто, наприклад, на території села або невідомих осіб, які ходять по хатах, або побачили прояви насильства тощо. Вона слугуватиме для оперативного інформування й звернення громадян. Офіцер цю інформацію перевірятиме», – пояснив керівник. І додав, що ідея нова та потребує апробації.

Окрім того, зауважив Євген Рогачов, він акцентуватиме увагу на активізації превентивної роботи, особливо щодо сімей у складних життєвих обставинах, протидії домашньому насильству, наркозлочинності, зниженні рівня дорожньо-транспортного травматизму, а також роботі з кадрами.

Для довідки. Євген Рогачов народився в місті Васильків на Київщині. 1998 року закінчив Національну академію внутрішніх справ України. Працював на посадах від слідчого районного відділу тоді ще міліції до заступника начальника ГУ НП у Черкаській області.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах