19.11.2021 - 22:51

Невакциновані полтавці, відсторонені від роботи, не отримуватимуть виплати за лікарняними

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1096 від 20 жовтня 2021 року, із 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виняток – особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації від коронавірусної інфекції, визначено наказами Міністерства охорони здоров’я №2153 від 4 жовтня, та №2393 від 1 листопада (набуває чинності 9 грудня).

Фондом соціального страхування України допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

Допомоги з тимчасовій втраті працездатності не фінансуються в указаному випадку, бо відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

За матеріалами пресслужби Полтавської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах