26.05.2020 - 19:13

За лікування хворих на COVID-19 Центр екстреної медичної допомоги Полтавщини отримав понад 2,5 млн грн

Полтавський обласний центр ЕМД та медицини катастроф одержав за квітень 2,5422 млн грн за пакетом «Екстрена медична допомога пацієнтам із підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19». Таку суму нарахували з огляду на кількість зареєстрованих хворих у області станом на 30 квітня (209 осіб), помножену на тариф (12,163 тис. грн 64 коп. за одного пацієнта).

Договори на пакет «Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19» уже підписані з усіма 33-ма закладами Полтавської області, які подали пропозиції. Іще 11 лікарень регіону виявили бажання укласти угоди за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам із гострою респіраторною хворобою COVID-19». Такі підписують лише з тими закладами, які є в переліку визначених для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною інфекцією і відповідають вимогам надання допомоги. У Полтавській області договори за цим пакетом уже уклали з дев’ятьма лікарнями.

Загалом Національна служба здоров’я України виплатила 135,944059 грн за надання допомоги пацієнтам із COVID-19 усього за 12 робочих днів. Про це її представники повідомили під час пресконференції онлайн. Кошти на свої рахунки отримали всі центри екстреної медичної допомоги, мобільні бригади та лікарні, які госпіталізували пацієнтів із коронавірусною інфекцією у квітні. Також НСЗУ вийшла на фінальну стадію контрактування медзакладів, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, та мобільних бригад, які виїжджають до таких пацієнтів.

  • 25 центрів ЕМД (усі) одержали 123,971818 млн грн;
  • 66 мобільних бригад отримали 2,445218 млн грн. НСЗУ підписала та направила договори 738 закладам, які готові надавати мобільну допомогу, 582 з них уже підписали документи зі свого боку;
  • 27 лікарням, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам із COVID-19 у квітні, але не входили в перелік визначених для госпіталізації, надійшло на рахунки 9,572023 млн грн. Усі заклади, які надавали допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою минулого місяця, отримають за це оплату, проте подальша госпіталізація пацієнтів із COVID-19 у такі лікарні буде заборонена. Загалом на цей пакет допомоги, наданої у квітні, угоду уклали 99 надавачів медпослуг.

Серед лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною інфекцією, свої пропозиції подали майже всі – 99%. Нацслужба здоров’я підписала та направила закладам 201 договір, зі свого боку документ уже підписали 154 лікарні, тобто 62%. Найближчим часом на їхні рахунки надійдуть належні кошти. Частину звітів у Державну казначейську службу НСЗУ вже передала.

Нагадуємо, що договір на стаціонарну допомогу можуть підписати тільки ті медзаклади, які входять у перелік визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 і відповідають чітким вимогам. Останні прописані так, щоб пацієнт отримав безпечну й ефективну допомогу під час лікування в стаціонарі. Для цього заклад повинен мати достатньо обладнання (не менш ніж чотири апарати штучної вентиляції легень і таку ж кількість аспіраторів) та сформовані команди (щонайменше чотири, по 12 медпрацівників, у кожній – троє лікарів, серед яких обов’язково анестезіолог), які можуть цілодобово надавати медичну допомогу при коронавірусній хворобі всіх ступенів важкості. Також у лікарні повинні бути всі необхідні ліки для пацієнта. Це покриває тариф відповідного пакету.

Щодо оплат, сума за місяць залежить від кількості хворих, а не виплачується фіксованою ставкою. Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень. Головний лікар, який підписує договір із НСЗУ, бере на себе зобов’язання додаткових виплат медичним та іншим працівникам, які трудяться безпосередньо з хворими на COVID-19.

Кошти виділені на доплати тільки спеціальним бригадам, а не всім співробітникам. Таке обмеження встановлено, щоб захистити лікарів від інфікування, адже чим більше задіяних, тим більший ризик зараження. Тариф покриває як виїзди до пацієнтів із встановленим діагнозом, так і до пацієнтів із підозрою на COVID-19.

Стан подання пропозицій на укладення договорів з НСЗУ щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 можна відстежувати тут, а переглянути відео пресконференції – за цим посиланням.

За матеріалами Національної служби здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах