27.07.2020 - 22:38

На Полтавщині створять мережу ліцеїв

Із набранням чинності закону України «Про повну загальну середню освіту» мережа закладів загальної середньої освіти в державі загалом та в регіоні зокрема повинна змінитися відповідно до визначених типів – вона складатиметься з «початкової школи», «гімназій» та «ліцеїв», причому останні з 1 вересня 2024 року мають працювати як окремі юридичні особи.

Орієнтовну кількість закладів, що надаватимуть профільну освіту на Полтавщині, уже визначили. Як повідомила під час апаратної наради в облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська, на базі закладів загальної середньої освіти створять 28 комунальних ліцеїв. Вісім із них функціонуватимуть у містах із населенням понад 50 тисяч осіб (чотири в Полтаві, три в Кременчуку та один у Горішніх Плавнях); 18 – по одному – на територіях Лубен, Миргорода, Гадяча, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Котелевського, Оржицького, Хорольського районів, Ланнівської, Лохвицької, Решетилівської, Великобагачанської, Глобинської, Гребінківської, Михайлівської, Піщанської, Семенівської об’єднаних територіальних громад (по одному) та два – у Пирятинській ОТГ. Крім того, передбачено створення військового ліцею в обласному центрі. Іще вісім закладів трансформують із таких, що надають спеціалізовану (наукову, спортивну, мистецьку та військову) освіту. Два ліцеї будуть створені на базі санаторних шкіл-інтернатів у селах Андріївка Новосанжарського району та Великі Сорочинці Миргородського.

Однак наразі в процесі створення ліцеїв виникає чимало проблем. Одна з головних – оновлення нормативної бази, яка не забезпечує виконання вимог законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту». Також досі не розроблене Положення про профільний комунальний ліцей, що спричиняє труднощі в складанні штатного розпису закладів, немає Концепції старшої профільної школи, що забезпечуватиме здобуття освіти протягом трьох років – у 10-12 класах, де були б виписані критерії та вимоги до матеріально-технічного забезпечення тощо.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах