31.01.2022 - 19:06

На межі Полтавщини та Київщини перевірили якість 4G-зв’язку

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та представники двох найбільших операторів України – «Київстар» і «Vodafone» – у межах робочої поїздки перевірили якість 4G-зв’язку на ділянці Київ – Пирятин траси М-03 Київ – Харків – Довжанський.

Фахівці Українського державного центру радіочастот на спеціальному обладнанні провели тестування якості послуг у момент руху автодорогою. Найближчим часом результати дослідження будуть оброблені та оприлюднені.

– Іще рік тому я, їдучи в Полтаву, не міг не те що проводити онлайн-дзвінок, але й навіть відправляти повідомлення в месенджерах. А тепер ми проводили зустрічі в Zoom, понад годину спілкувалися онлайн із громадянами та працювали на повну. Зв’язок зникав лише декілька разів. Це можна вважати прогресом порівняно з минулим роком, – зазначив Михайло Федоров.

Він нагадав, що нещодавно був ухвалений закон про регулятора, який контролюватиме виконання операторами зобов’язань. Це необхідно для того, щоб інформація про покриття населених пунктів і доріг збігалася з фактичними даними, адже часто буває інакше.

Нагадаємо, улітку 2020 року в Україні стартував проєкт LTE900. Відповідно до нього, мобільні оператори покривають сільську місцевість та автомобільні шляхи до середини 2024 року. Унаслідок цього понад 2,7 млн українців у близько 8,2 тис. населених пунктах отримали 4G-зв’язок уперше. Покращений 4G або нового оператора отримали 9,3 млн українців. «Київстар» і «Vodafone» торік достроково покрили чотири міжнародні траси якісним звʼязком означеного формату. Це дороги зі столиці до Львова, Харкова, Одеси та Дніпра. До кінця 2022 року оператори мають покрити якісним 4G всі шляхи міжнародного значення в країні.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах