1.03.2021 - 14:06

На будівництві траси на Полтавщині знайшли монету, якій понад 2000 років

Під час будівництва траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка дорожники натрапили на знахідки, яким понад дві тисячі років. Про це повідомили в Полтавській обласній державній адміністрації. А в Укравтодорі розповіли, що згідно зі старими картами XVIII-XIX століттях на місці споруджуваної автомагістралі проходив шлях, уздовж якого розташовувалися постоялі двори з корчмами, а також млини. Це підтверджують численні знахідки артефактів того періоду. Серед них – православні та католицькі хрести, місцева кераміка, ручні жорна, монета часів правління Петра І.

Усі ці археологічні речі можна побачити від сьогодні на спеціальній виставці, яку відкрив у Дніпрі місцевий автодор. Вхід на неї вільний. Експозицію можна оглянути по 5 березня включно, із 10.00 до 13.00. Тут представлені найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці, унікальна знахідка – бронзова сокира – кельт, яка належить до доби фінальної бронзи, вістря стріл із кістки та бронзи, найдавніші ліплені посудини, уламки давньогрецьких амфор. Викличе цікавість відвідувачів, як сподіваються організатори, і ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша.

По закінченні виставки її експонати передадуть у Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького, зазначили в «Днепр Час».

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах