2.05.2024 - 23:59

Міський духовий оркестр «Полтава» подарував містянам вечір джазу (фото)

В обласній філармонії відбувся вечір музики «Джаз без кордонів». До затишної камерної зали відволіктися трохи від щоденних турбот і поринути в атмосферу прекрасного жителів та гостей Полтави запросив відомий колектив – лауреат численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів, Міський духовий оркестр «Полтава» під орудою заслуженого артиста України Едуарда Головашича.

 

 

 

Захід приурочили до Міжнародного дня джазу, який, до речі, запровадили лише 13 років тому (восени 2011-го). Це відбулося на 36-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Метою свята засновники визначили «роль джазу як сили, що допомагає світу, єдності, діалогу та розширенню контактів між людьми».

Як вид музичного мистецтва джаз виник на межі 19-20 ст. у США. Поєднавши в собі африканську та європейську культури, він багатьом припав до душі і донині не втрачає своєї актуальності. Про це, зокрема, свідчили щирі емоції публіки під час концерту.

 

 

 

Півтори години пролетіли, наче одна мить – глядачі не хотіли відпускати виконавців, які за цей час встигли продемонструвати справді транскордонне розмаїття джазу. На вечорі прозвучали такі знамениті композиції, як «Вечір у Гавані» Артуро Сандовала, тема «My Love», яку Лінда Маккартні написала разом із Полом, «Блюз для котів» Cема Смайла, рок-балада «Against All Odds» Філа Коллінза та багато інших. Увійшли до концертної програми й джазові пісні: «The Man I Love», «At Last», «Cheek to Cheek», «Moon rive» та ін. Їх виконали солістка оркестру Анна Богданова й випускниця дитячої музичної школи №1 ім. Платона Майбороди Єва Румянцева. Співпраця останньої з оркестром почалась у межах проєкту «Україна – це ти», із яким колектив долучився до патріотичного виховання полтавської молоді, розповіла директорка МДО Наталія Кравченко.

 

 

 

 

 

 

Неперевершено звучали цього вечора імпровізація від Сергія Андрусенка й сольні партії, які виконали Артем Опошнян (саксофон), Антон Оріщенко (труба), Олексій Оріщенко (труба), Нікіта Савенко (саксофон), Ігор Лєвєр (труба),  Олексій Корнєв (тромбон), Олексій Калатура (тромбон), Віктор Баластрик (кларнет) і Назар Гончаренко (кларнет). До речі, узяв цього вечора до рук духовий інструмент і сам головний диригент та художній керівник оркестру Едуард Головашич. У знаменитій композиції «Вечір у Гавані» він виконав соло на тромбоні.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах