26.10.2020 - 18:24

Мамай і…: коли й із ким екс-очільник Полтави змагатиметься за крісло голови ОТГ

Полтаві, як Харкову чи Львову, не пощастило – місцеві вибори цієї неділі, 25 жовтня, не визначили однозначно кандидата, якого жителі обласного центру хотіли б бачити в кріслі голови міської об’єднаної територіальної громади. Наразі не підраховано навіть половини бюлетенів, але за вже отриманими результатами зрозуміло, що понад 50% голосів не здобув жоден із претендентів у очільники Великої Полтави. А в трійці лідерів – екс-голова Олександр Мамай (він ішов, нагадаємо, з партією «За майбутнє» і поки що утримує найвищу позицію), Сергій Іващенко («Слуга народу») та Олександр Удовиченко («Рідне місто»). Хтось із двох останніх, напевно, і вийде з колишнім міським головою в другий тур.

Той, за інформацією Центральної виборчої комісії, відбудеться, скоріше за все, у листопаді. Як повідомив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, календарним планом проведення місцевих виборів передбачено, що результати голосування треба встановити до 6 листопада включно. А відповідно до Виборчого кодексу в містах, де електорату – понад 75 тисяч, а отже, і в Полтаві, якщо 25 жовтня жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів, другий тур виборів призначається на неділю в межах тритижневого терміну після підписання протоколу.

– На встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісій є 12 днів. Але… ніхто не сказав, що ці результати не будуть оскаржені. У такому випадку вибори змістяться до ухвалення рішення судом. Судовий розгляд – це, умовно кажучи, ще тиждень. Тобто другий тур може відбутися й на початку грудня , – пояснив член Центрвиборчкому.

Він також додав, що ще одне голосування в разі готовності до нього комісії можуть призначити швидко. В ідеалі це 15 листопада. Однак такий термін малоімовірний. Скоріше за все, другий тур виборів буде призначений на 22 листопада або 29-те.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах