22.12.2020 - 17:03

Куди зникла труба полтавської «Аврори»

Днями жителі спальних мікрорайонів Алмазний та Сади-2 помітили відсутність однієї з трьох труб найбільшої в обласному центрі котельні, що розташована по вул. Ціолковського, 36, і через свій зовнішній вигляд отримала в народі назву «Аврора». Як пояснили в пресслужбі «Полтаватеплоенерго», нещодавно стару трубу, що розміщувалася над третім котлом і цього опалювального сезону ще не використовувалася, демонтували. Наразі її замінюють на нову, більш технологічну.

Це відбувається в рамках реалізації спільного із Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) в Україні інвестиційного проєкту з модернізації частини теплового господарства міста «DemoUkrainaDH у м. Полтава». Про підписання відповідної кредитної угоди підприємство-теплопостачальник повідомило ще на початку грудня. Згідно з нею, нагадаємо, у котельні планується встановити утилізатор теплової енергії продуктів горіння, що дозволить скоротити майже на 2,7 млн куб. м на рік використання природного газу та зменшити щорічно на 5 тис. тон викиди в повітря речовин, що руйнують озоновий шар.

– У звичному режимі температура газів, що виходять, становила десь 160 градусів. Утилізатор знижує її приблизно на половину. За рахунок цього певна кількість тепла повертається назад у систему. Це дозволяє споживати менше газу для підігріву рідини, що надходитиме сюди в подальшому, – пояснили в пресслужбі «Полтаватеплоенерго».

Готуватися до встановлення утилізатора на підприємстві почали вже давно. Спочатку капітально відремонтували третій котел, який розміщується під трубою, що підлягала заміні. Нещодавно відбулися роботи з її демонтажу. Тепер же проводиться установка нової труби. На 23 грудня запланований монтаж її третього, останнього, сегменту. Потім конструкцію зафіксують. Наступний крок – налагодження котла, який після ремонту ще не використовували, і його запуск. Він буде здійснений уже після Нового року. Далі – встановлення утилізатора…

На підприємстві розраховують, що проєкт окупиться за рік-півтора, відтак уже через цей час кошти, які зможе економити завдяки модернізації найбільшої котельні, можна буде спрямувати на подальше вдосконалення теплового господарства міста.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах