28.05.2023 - 20:05

Коли полтавці зможуть долучитися до ювілейного Чілдрен Кінофесту

Із 30 червня до 9 липня в Україні триватиме 10-й Чілдрен Кінофест — наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. Цього року подія відбуватиметься в гібридному форматі: фестивальні покази триватимуть одночасно в кінотеатрах 10 міст України (Київ, Львів, Ужгород, Вінниця, Житомир, Чернівці та інші); для онлайн-перегляду організатори готують спеціальну ювілейну програму – добірку фільмів-переможців Чілдрен Кінофесту попередніх років. Покази в кінотеатрах та онлайн, як завжди, безкоштовні за умови попередньої реєстрації.

Фільмом ретроспективи нинішнього Чілдрен Кінофесту стане «Таємний сад». Показом цієї стрічки буде відзначено 30 років від виходу її на екрани. «Таємний сад» – робота всесвітньо відомої режисерки Аґнєшки Голланд, знайомої українським глядачам насамперед за картиною «Ціна правди». Цей фільм – екранізація класичного дитячого роману англійської письменниці Френсіс Годґсон Бернет. Картина розповідає про 10-річну дівчинку, яка розгадує таємницю саду, захованого в похмурому маєтку. Ретроспективний показ у межах Чілдрен Кінофесту продовжує традицію знайомства юної аудиторії з кінокласикою: у різні роки на фестивалі показували мультфільми «Лисенятко Вук», «Острів скарбів», а також шедеври Чарлі Чапліна, Бастера Кітона  та Жоржа Мельєса.

У межах Чілдрен Кінофесту всьоме відбувається Дитячий кіноконкурс, участь у якому відкрита для всіх юних режисерів та режисерок. Прийняття робіт на нього триває до 29 травня. До складу журі ввійшли знані українські кінематографісти: режисерка анімаційного фільму «Мавка. Лісова Пісня» та авторка мультсеріалу «Пес Патрон» Олександра Рубан, режисер і сценарист стрічки «Памфір» Дмитро Сухолиткий-Собчук та акторка Римма Зюбіна («Гніздо горлиці», «Люся Інтерн»).

– Тема дитячого кіно для мене дуже важлива. Я вважаю, що це необхідна й мало використана тема в нашому кіно, яка несе в собі величезне навантаження та ідею. На дитячі фільми ходять разом із родинами, і після переглядів відбувається спільне обговорення побаченого та пережитого. Такий досвід не можна порівняти ні з чим, — коментує своє залучення до фестивалю Римма Зюбіна.

– Участь у журі — відповідальна річ! Тому я хвилююсь, готуюсь та дуже чекаю зустрічі з іншими точками зору маленьких митців, бо що може бути більш захопливим, ніж дивитись на світ очима іншої людини?! – говорить про своє членство в журі Олександра Рубан.

Фільми-фіналісти Дитячого кіноконкурсу покажуть у містах-учасниках фестивалю в межах 10-го Чілдрен Кінофесту, а також онлайн. Переможці конкурсу будуть відзначені призами від 5 до 10 тисяч гривень. Ознайомитися з умовами участі можна на сайті Чілдрен Кінофесту.

Для довідки. Чілдрен Кінофест — найбільший в Україні кінофестиваль для дітей і підлітків, створений із метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно. За весь час від заснування у 2014 році подію відвідали понад 250 тисяч глядачів і глядачок. Від започаткування Дитячого кіноконкурсу на нього було подано вже понад 1000 робіт, 25 із яких стали призерами.

10-й Чілдрен Кінофест відбудеться з 30 червня до 9 липня. Покази міжнародної програми та фільму-ретроспективи пройдуть у кінотеатрах українських міст. Покази спеціальної ювілейної програми (добірки фільмів-переможців минулих років) відбудуться онлайн. Фільми-фіналісти Дитячого кіноконкурсу будуть показані в кінотеатрах і онлайн. Усі події фестивалю безкоштовні.

Медіапартнери: Суспільне мовлення, УП.Життя, МАНмедіа, Освіторія Медіа, На урок, Нова українська школа.

Візуальні матеріали:

Постер Чілдрен Кінофесту

Постер Чілдрен Кінофесту (горизонтальний)

Постер Дитячого кіноконкурсу

Постер Дитячого кіноконкурсу (горизонтальний)

Імідж «Журі Дитячого кіноконкурсу»

Трейлер фільму ретроспективи «Таємний сад» (YouTube)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах