19.10.2021 - 21:50

Коли полтавцям варто очікувати тепла у своїх оселях

Нещодавно, 13 жовтня, на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради було ухвалено рішення про початок опалювального періоду в  громаді з 15 жовтня цього року. Але на сьогодні в будинках полтавців, які мають централізоване опалення, і досі холодно. Цю ситуацію в пресслужбі «Полтаватеплоенерго» пояснили так:

– Згідно з чинним законодавством України, рішення про початок опалювального сезону ухвалюється виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями за умови, що середньодобова температура зовнішнього повітря за даними відповідного центру з гідрометеорології протягом трьох діб поспіль не вища за +8°С.

Цей порядок визначений Правилами надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №830 від 21 серпня 2019 року.

На 13 жовтня показники температури зовнішнього повітря навіть не давали підстав для розгляду питання про початок опалювального періоду. Так, упродовж трьох діб до цього, 10-12 жовтня, вони становили +9,1°С, +10,3°С, +11,4°С.

На сьогодні, незважаючи навіть на зниження температури зовнішнього повітря вночі, середньодобові показники ще доволі високі. І їх зниження, згідно з прогнозом Українського гідрометцентру, навряд чи варто очікувати впродовж найближчих кількох діб. А отже, і для ввімкнення опалення для житлового фонду міста у найближчі кілька днів підстави відсутні.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах