23.06.2021 - 22:51

Хто з полтавців здобував і поїде здобувати медалі на Олімпіаді

Рівно за місяць, 23 липня, у столиці Японії Токіо стартують ХХХІІ Олімпійські ігри. Змагатися за звання кращих будуть близько 11 тисяч спортсменів планети, серед них – і полтавці: Олександр Хижняк (бокс), Єлизавета Каланіна (дзюдо), Дмитро Янчук, Павло Алтухов, Людмила Лузан, Людмила Кукліновська, Діана Танько, Марія Кічасова-Скорик (веслування на байдарках і каное), Жан Беленюк, Ленур Теміров (греко-римська боротьба). До речі, Дмитро Янчук випробує свої сили на Олімпіаді не вперше – 2016 року він уже здобув тут «бронзу».

Загалом за часи Незалежності полтавці неодноразово ставали учасниками й призерами цих ігор, повідомили в краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського.

 

 

 

 

 

Якщо проаналізувати участь спортсменів із Полтавщини в Олімпіадах, починаючи з 1952-го, коли українські атлети в складі збірної СРСР стали виступати на міжнародній арені, можна дізнатися низку цікавих фактів. Наприклад, полтавські спортсмени брали участь у всіх іграх, окрім ХХІІІ-х, що були бойкотовані Союзом. Першою олімпійською чемпіонкою України, саме 1952-го, стала одна з найсильніших спортивних гімнасток середини ХХ ст., уродженка Супрунівки Ніна Бочарова. Чемпіонку Олімпіади – 1980, яка перетнула рубіж у 5000 балів у легкоатлетичному п’ятиборстві, Надію Ткаченко визнали кращою п’ятиборкою світу всіх часів. Гельсінська (1952), Мюнхенська (1972) та Московська (1980) олімпіади були для наших земляків найбільш результативними – чемпіонські звання на них вибороли Ніна Бочарова (спортивна гімнастика), Катерина Куришко (веслування на байдарці), Борис Онищенко (сучасне п’ятиборство), Надія Ткаченко (п’ятиборство) та Володимир Кисельов (штовхання ядра).

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах