26.11.2021 - 16:32

Говорити про насильство над дітьми – не прийнято: як борються з цією проблемою в Україні

У листопаді відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Із цієї нагоди хочемо вкотре закликати всіх не боятися відкрито говорити про проблему сексуального насильства над дітьми, цим самим зробити посильний внесок у формування здорового суспільства, кожен – на своєму рівні.

Насильство над дітьми є загальносвітовою проблемою, і Україна не є винятком. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство вважаються одними з найгірших форм насильства щодо дітей.

Із 2018 року в Україні реалізується проєкт із запобігання насильству над дітьми в рамках Плану дій Ради Європи (2018-2022). Діяльність закріплено в Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021), зокрема в трьох пріоритетних напрямках: життя, вільне від насильства, правосуддя, дружнє до дітей, та права дітей у цифровому середовищі. Крім того, проєкт є частиною програми Ради Європи «Будуємо Європу для дітей і разом із ними».

– Наразі ситуація є такою, що Україна має потужну законодавчу базу, державні програми, План дій Ради Європи, Стратегію Ради Європи з прав дитини, в рамках та на виконання яких проходять заходи високого рівня, інформаційні кампанії, навчальні заходи для різних категорій фахівців, які працюють із дітьми та заради дітей, – поліцейських, прокурорів, суддів, освітян, соціальних працівників, представників громадянського суспільства та ін. Проте нагальною потребою є формування нульової толерантності до насильства стосовно дітей у суспільстві, коли б кожен із нас реагував відповідно на факти насильства та не замовчував проблему й тим самим створював для дитини середовище довіри, – наголошує Ольга Калашник, керівниця проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

Щоб дізнатися, як можна долучитися до протидії насильству над дітьми та допомогти в тому, щоб збільшити рівень обізнаності з проблеми та шляхів її подолання, переходьте за посиланнями: https://www.coe.int/…/it-is-not-generally-acceptable-to…, #EndChildSexAbuseDay #CoE4Children.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах