15.10.2023 - 20:24

“Голос рідної землі” звучав на Полтавщині з нагоди 80-річчя Раїси Кириченко

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті та з метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного вшанування пам’ятних дат і ювілеїв у 2023 році Верховна Рада України постановила відзначити 80 років від дня народження Раїси Кириченко – уродженки Полтавщини, співачки, Героя України.

Пам’ять про видатну землячку в Полтаві тримає її музей на базі педагогічного університету. У його експозиції – різні записи з альбомами співачки, її концертні вбрання та архівні світлини. Також у Полтаві є вулиця, названа на честь Раїси Панасівни, там стоїть монумент на її честь. Окрім того, на згадку про виконавицю встановлено пам’ятну дошку на фасаді обласної філармонії в Черкасах, де співачка працювала певний час. У Києві, на фасаді будинку, де у 1997–2005 роках мешкала Раїса Кириченко, теж є меморіальна табличка.

А ще пам’ять нашої землячки увічнено на її малій батьківщині, у селі Корещина (нині Глобинська міська громада Кременчуцького району). Тут створена музей-садиба “Мамина вишня”. 

 

14 жовтня, у день народження співачки, виконавчий комітет Глобинської міської ради Кременчуцького району Полтавщини влаштував на цій локації мистецько-пісенне дійство “Голос рідної землі”. Його приурочили до  80-ї річниці від дня народження Берегині української пісні, народної артистки, кавалера ордену Княгині Ольги та Миколи Чудотворця, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреатки премії імені Дмитра Луценка “Осіннє золото”, Героя України Раїси Кириченко.

 

 

 

 

– Раїса Кириченко – жінка-легенда, без якої неможливо уявити історію української естради другої половини XX століття. Гастролюючи в різних куточках світу, вона так і лишилася простою та земною жінкою, яка понад усе любила свою Батьківщину, своє рідне село та затишну батьківську хату.

У день пам’яті незабутньої артистки, чий унікальний голос вважається пісенним символом нашого народу, вклонитись пам’яті славної краянки на малу батьківщину в с. Корещина прибули гості, шанувальники її високого таланту”, – повідомили на офіційній Фб-сторінці Глобинської територіальної громади.

 

За матеріалами Полтавського офісу УІНП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах