3.09.2020 - 22:28

До кінця місяця оновлений кардіодиспансер у Полтаві прийме перших пацієнтів

За кілька тижнів у новому шестиповерховому корпусі інтервенційної кардіології та реабілітації обласного клінічного кардіологічного диспансеру прийматимуть перших пацієнтів. Таку надію висловив директор комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний кардіоваскулярний центр» Костянтин Вакуленко. Разом із будівлею, що вже існує, новий корпус створює єдиний кардіозаклад із поліпшеними умовами для перебування хворих. Тут є все для профілактики хвороб, їх діагностики, терапії та реабілітації.

На першому поверсі новобудови будуть поліклініка й приймальне відділення, кабінети лікарів, комп’ютерної томографії. На другому – відділення функціональної діагностики: кабінети електрокардіографії, довготривалого ЕКГ-контролю, стрес-ехокардії, велоергометрії, ультразвукового дослідження, лікувальної фізкультури, рентгенкабінет, конференцзал, кабінет телемедицини. Також тут є три операційні, лабораторія, блок реанімації та інтенсивної терапії, повідомили в Полтавській облдержадміністрації. Третій, четвертий та п’ятий поверхи – це палати на двох осіб, із окремими санвузлами.

 

 

 

 

 

 

Лікарі проводитимуть високотехнологічні оперативні втручання: зокрема, стентування, ангіографію та коронаграфію. Крім того, плануються операції на відкритому серці. Сучасне обладнання для цього є. У старій будівлі для нього не вистачало місця. Та й норми перебування пацієнтів теж не відповідали вимогам сучасної медицини. А приміщення диспансерно-поліклінічного відділення та денного стаціонару взагалі розташовувалося за 5 км від основного корпусу. Тепер же, за словами голови ОДА Олега Синєгубова, Полтавщина отримала свій «Інститут серця».

На спорудження нової будівлі кардіоваскулярного центру пішло, нагадаємо, шість років. Витратили на його зведення та закупівлю обладнання близько 500 млн грн із обласного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку, від Міністерства охорони здоров’я та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Працювати заклад у новому форматі розпочне після отримання необхідної документації. Її очікують до кінця місяця. Наразі тут закінчують пусконалагоджувальні роботи.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах