18.03.2024 - 18:49

До 220-ліття від дня народження Штрауса: оркестр «Полтава» презентував нову програму (фото)

14 березня виповнилося 220 років від дня народження знаменитого музиканта, диригента й композитора, засновника віденського вальсу Йоганна Батиста Штрауса. З нагоди цього днями Міський духовий оркестр «Полтава» в затишному камерному залі обласної філармонії презентував програму, до якої ввійшли твори як самого видатного ювіляра (а він їх написав за 45 років життя понад дві з половиною сотні), так і його обдарованих синів.

– Ми взяли до програми найбільш відомі композиції. Ті, що звучать на сценах Європи. Кращі зразки, які можна було підібрати для виконання духовим оркестром, – розповів художній керівник і головний диригент МДО «Полтава», заслужений артист України Едуард Головашич.

 

Гармонійно вплетені в канву концерту, ці твори дали можливість присутнім відчути всю повноту таланту музичної родини. Оповиті розповідями про різні періоди та випадки з життя Йоганна Штрауса-старшого, його польки, марші, вальси тощо зігріли полтавську публіку теплом і наповнили енергією.

 

У програмі прозвучали мелодії з оперет «Принц Мафусаїл» і «Княжна Нінетта», марш Радецького, польки «Трік-трак», «На полюванні», вальс «Весняні голоси», «Версаль-галоп», «Галоп зітхань» та ін. Окремі композиції були виконані у версіях для оркестру, створених Едуардом Головашичем. У деяких прозвучали нетрадиційні для слухачів інструменти: свисток, біч-хлопавка, ковадло. На останньому, до речі, чудово виконала свою сольну партію маленька полтавка Уляна Овчаренко. Цей інструмент музикантам знадобився для композиції «FeuerFest» (з нім. «вогнестійкий»). Її було створено свого часу одним із синів Штрауса-старшого на замовлення фірми, що займалася виготовленням сейфів, а отже, використовувала роботу ковалів.

 

Півторагодинний концерт класичної музики в живому виконанні лауреата численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів став для його відвідувачів справжнім ковтком свіжого повітря, джерелом легкого, позитивного, весняного настрою, якого, на жаль, так не вистачає в нинішні воєнні часи. Таким його й задумували в Міському духовому оркестрі «Полтава».

– І ми безмежно вдячні нашим захисникам і захисницям, що мали змогу провести цей час у безпеці та атмосфері неймовірно прекрасної музики, – зазначила директорка МДО Наталія Кравченко.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах