30.11.2020 - 20:00

Ціна на новорічні ялинки для полтавців стартуватиме від 55 гривень

На Полтавщині розпочалася ялинкова кампанія. Напередодні свят у регіоні планується реалізувати 55,6 тис. новорічних дерев, повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Ціни на ялинки обіцяють залишити доступними, на рівні минулих років. Так, деревце заввишки 1 м можна буде придбати в середньому за 55 гривень.

При цьому шкоди лісовим насадженням у період кампанії завдано не буде, переконують в управлінні, адже новорічні дерева заготовляють на спеціальних плантаціях, а також під час проведення рубок догляду.

Наразі ялинки продають оптовим покупцям. Торгівля ними для потреб населення розпочнеться в другій половині грудня. Новорічні дерева можна буде придбати в кожному лісгоспі чи лісництві, також будуть організовані виїзні торговельний майданчики, ярмарки й ринки.

Торік напередодні свят лісівники Полтавщини реалізувати понад 92,546 тис. ялинок на суму понад 5 млн грн. Такий попит на хвойних красунь у регіоні – традиційний.

– Купуючи ялинку, слід звернути уваги на її походження. Новорічні деревця будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками, на яких міститимуться індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код. Останній заноситься в Систему електронного обліку деревини, де є дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. Якщо інформація тут відсутня, це може свідчити про сумнівне походження дерева, – зазначили в управлінні.

Порушників, які вирішили добути ялинку незаконним шляхом, притягуватимуть до відповідальності згідно з чинним законодавством України. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, котрий зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду країни, відшкодує від 520 до 2350 грн.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах