11.06.2020 - 19:15

Чи варто чекати на відкриття дитячих таборів

Із 10 червня в Україні було дозволено відновити роботу баз відпочинку. Але не дитячих таборів. Це викликало невдоволення в людей і вилилося в акцію протесту, яка проходила сьогодні під стінами Кабінету міністрів. Порушили гостре питання на пресконференції з нагоди 100 днів роботи уряду й журналісти. Як сказав, коментуючи ситуацію, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, обговорення щодо відкриття дитячих таборів іще триває.

– Ми вчора і сьогодні зранку мали дискусію з цього питання з Міністерством охорони здоров’я, головним санітарним лікарем. Президент порушував його на щоденній нараді з боротьби з COVID-19. Ця дискусія досить складна. Ми спираємося на такі аргументи. Оздоровлення в таборах – це понад 1 млн дітей. Вони можуть хворіти безсимптомно, можуть переносити цю інфекцію у свої сім’ї, найголовніше, замість оздоровлення можуть хворіти. Загроза ця доволі висока зараз. Моя особиста позиція як батька, як громадянина України: я маю великі сумніви в доцільності відкриття таборів цього року. Але ми домовилися з низкою міністерств, у тому числі МОЗ, що вони покажуть свої розрахунки, аргументи, обґрунтування і, якщо зможуть переконати, у тому числі Кабмін як колегіальний орган, ми, можливо, підемо на ці речі. Але поки що я ставлюся дуже насторожено до можливості відкриття дитячих таборів у найближчий місяць, як мінімум, до того як ми побачимо подальший розвиток епідемії в Україні. МОЗ учора отримав доручення впродовж трьох днів подати ці дані, тож завтра до кінця дня або в понеділок будемо дивитися розрахунки й ухвалювати рішення, – зауважив посадовець.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час «круглого столу» в Торгово-промисловій палаті України висловився з цього питання більш категорично. На його думку, 2020 року  відкривати табори для оздоровлення маленьких українців не можна. Краще не дозволити їм працювати, аніж потім ліквідовувати негативні наслідки.

– Для ухвалення урядом рішення про відкриття дитячих оздоровчих таборів місцева влада має гарантувати медичну допомогу не лише щодо COVID-19, а й інших нозологій. В організованих колективах, крім заражень, що передаються крапельним шляхом, щорічно виникають кишкові інфекції. Сьогодні ніхто не дасть 100% гарантії, що їх не буде. Ми стримуємо відкриття дитячих таборів, бо може бути нашарування різних видів зараження: коли привозимо дитячий організований колектив, виникає та ж ротавірусна інфекція. Ми не розуміємо, це коронавірус чи кишкова група інфекцій, але маємо всіх госпіталізувати, усіх контактних ізолювати. Це буде величезне навантаження на заклад, який їх прийняв, – наголосив Віктор Ляшко.

Наразі на прикладі роботи готелів і санаторіїв для дорослих у центральній владі вивчають можливості дотримання безпеки для здоров’я маленьких відпочивальників в умовах епідемії COVID-19. Враховують багато чинників, серед яких і розвиток епідситуації. Вона на сьогодні, на жаль, має негативну тенденцію – за минулу добу, за даними міністра охорони здоров’я Максима Степанова, у державі коронавірус встановили ще в 689 осіб. Це новий антирекорд для України.

А от на Полтавщині нових випадків захворювання не зафіксовано. Позитивна динаміка щодо зараження коронавірусом у регіоні дає підстави сподіватися, що місцеві дітлахи цього літа все-таки зможуть відпочити в позаміських таборах. Хоча обнадіювати батьків у обласній державній адміністрації поки що все-таки не поспішають. Чекають дозволу на роботу закладів від головного державного санітарного лікаря країни. І готуються до відкриття.

На виконання доручення Кабміну на Полтавщині розробили етапи виходу дитячих таборів із карантину. Як повідомили в ОДА, нині, із 9 по 15 червня, триває перший із них, із обмеженим доступом. Це робота в режимі здійснення попередніх перевірок органами та установами владних повноважень за затвердженим графіком і підготовка до другого етапу з обмеженим доступом – комплексних перевірок та отримання дозвільних документів. Його терміни наразі невідомі.

У будь-якому разі до 22 червня, у період карантину, як зазначив під час Всеукраїнської селекторної наради – засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації й проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році Віктор Ляшко, позаміським дитячим закладам працювати не дозволяється. Їх робота в режимі надання послуг можлива лише за умов прийняття спеціальних санітарних і технічних вимог, розробки та прийняття алгоритмів медичного обстеження дітей, прийому їх у закладах, реагування на випадки підозр коронавірусної інфекції. Ці вимоги МОЗ наразі розробляє. Та й у Полтавській ОДА наголошують, що, якщо табори оздоровлення та відпочинку цього року все ж відкриються, то лише для місцевих дітей. Відпочивальників із інших регіонів тут не прийматимуть.

– До оздоровчого періоду планувалася робота 26 позаміських дитячих закладів. У зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19 цього літа не працюватимуть п’ять закладів: «Чайка», «Іскорка», «Маяк», «Енергетик» і «Ромашка». Також під сумнівом робота трьох таборів обласної комунальної власності, які визначені для обсервації: «Ерудит», «Супутник» і «Миргородський», – повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах