У залі засідань виконавчого комітету Полтавської міської ради відбулося засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Говорили про готовність стаціонарної й тимчасової атракціонної техніки, а також спортивних і дитячих дворових ігрових майданчиків до сезону 2020 року.
– Безпека дітей – це найголовніше. Я вкотре нагадую про це та закликаю усіх свідомо ставитися до виконання всіх норм та правил. У нас уже є позитивний досвід минулого року. Але цьогоріч в умовах карантинних обмежень все набагато жорсткіше. Коли мова йде в першу чергу про безпеку дітей, ми повинні бути з вами особливо відповідальними й усунути найменші ризики, – наголосила заступниця міського голови Тетяна Юрченко.
За словами заступниці директора парку культури й відпочинку «Перемога» Катерини Бабіч, наразі майже всі атракціони в ньому готові до експлуатації. Напередодні вони пройшли повну перевірку та експертизу відповідними службами. Це підтверджується висновками комісій. До деяких атракціонів були зауваження, але інженери парку усунули проблеми. Єдиний атракціон, який не буде запущений, – це «Веселі гірки». Причина – несправність одного з чотирьох двигунів. Наразі фахівці парку працюють над залученням коштів на ремонт.
Доповіли про стан атракціонної техніки й підприємці, які отримали дозвіл на розміщення дитячих літніх майданчиків по місту, зокрема в парку «Перемога», Павленківському та Сонячному парках.
Що ж до стану готовності спортивних та дитячих дворових майданчиків до сезону, то, за словами начальниці дільниці №1 комунального підприємства «ЖЕО №2» Любові Манько, на балансі КП нині перебувають 235 дитячих ігрових і шість спортивних майданчиків. Їх почали перевіряти ще з травня. Під час цих перевірок були виявлені небезпечні елементи, які могли стати причиною травмування дітей. Усі їх комунальники демонтували. Крім того, за рішенням комісії фахівцям «ЖЕО №2» доручили вивчити питання про взяття на баланс безгоспних дитячих майданчиків із подальшим проведенням технічної інвентаризації та паспортизації цих об’єктів.
На балансі міського управління освіти наразі перебувають близько 150 спортивних майданчиків, серед яких 47 волейбольних та баскетбольних, 17 для учнів молодших класів, 30 футбольних полів, 30 майданчиків із нестандартним обладнанням, 20 звичайних, 10 відкритих зі штучним покриттям, 9 антивандальних, які експлуатуються впродовж навчального року. Усі вони – у належному стані, повідомив начальник управління Юрій Матвієнко. Крім того, у 52 закладах дошкільної освіти комунальної форми власності облаштовані 415 ігрових майданчиків, які відповідають вимогам санітарного регламенту. Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради постійно контролює питання підготовки та використання цих об’єктів.
Також на засіданні Ради ухвалили рішення про погодження розміщення пересувної атракціонної техніки на території міста лише за наявності дозвільної документації та створення робочої комісії для перевірки й аналізу стану водних атракціонів і всіх видів розваг, де використовують воду. До складу комісії увійдуть представники районних рад Полтави, Інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста, Держпродспоживслужби та ін.
За матеріалами Полтавської міської ради