30.05.2024 - 16:22

Чому важливо зволожувати шкіру та як це правильно робити

Шкіра – це найбільший людський орган, який виконує безліч корисних функцій. Він постійно стикається із зовнішнім середовищем та його агресивними факторами, тому представляє потужний захисний бар’єр, який не допускає їх проникнення всередину. Однак для виконання цих завдань шкірні покриви повинні мати хорошу внутрішню трофіку та нормально функціонувати.

В основі цього лежить кілька факторів, зміни яких призводять до порушення їх функціональних здібностей:

  • водний баланс – суха шкіра більш сприйнятлива до подразників;
  • внутрішня трофіка – недостатнє надходження корисних речовин із кров’ю може порушувати загальний стан дерми;
  • наявність інфекції — у цьому разі всі захисні сили спрямовані на боротьбу з збудником.

Негативні зміни перерахованих факторів роблять шкіру вразливою, порушують її функціональні здібності та призводять до виникнення захворювань. І якщо про необхідність позбавлення інфекцій або збагачення раціону вітамінами для шкіри більшість людей не забуває, то її зволоження вважається необов’язковою дрібницею, тоді як цей механізм — один із найважливіших.

Вода безпосередньо впливає на всі захисні функції. За її утримання у тканинах відповідає ціла низка речовин, серед яких гіалуронова кислота, глікоген та інші. Вони затримують молекули, що потрапляють у тканини, забезпечуючи гідратацію шкіри. Також у нормі вода входить до складу гідроліпідного захисного бар’єру, що заповнює собою простір між роговими клітинами епідермісу, щоб уберегти їх від передчасного відлущування. При попаданні на поверхню шкіри вона на якийсь час закупорює пори, перешкоджаючи швидкому випаровуванню.

Зволожена шкіра зберігає тургор та еластичність, здатна протистояти проникненню інфекції, довше виглядає молодою та підтягнутою. Однак для правильного зволоження простого вмивання недостатньо.

Що необхідно для зволоження

Щоб підтримувати достатній водний баланс, слід дотримуватись кількох простих правил:

  1. Вживати достатньо води всередину. Вона у необхідній кількості затримуватиметься у шкірі лише за умови її стабільного надходження у організм — тоді міжтканинний розподіл буде правильним. Якщо відсутні протипоказання, рекомендується випивати за добу не менше півтора літрів.
  2. Використовувати спеціальні зволожуючі засоби, які містять гіалуронову кислоту — так можна доставити її безпосередньо до тканин та забезпечити підтримку місцевого водного балансу.

Щоб перелічені методи працювали, слід стежити за здоров’ям внутрішніх систем. Якщо є якісь захворювання, це обов’язково відбиватиметься на здоров’я шкірних покривів. Ще одна обов’язкова рекомендація – скорочення кількості стресу. Вироблені гормони негативно впливають на синтез ендогенної гіалуронової кислоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах