17.07.2020 - 15:47

Проголосували: Верховна Рада залишила Полтавщині чотири райони

У Полтавській області тепер буде чотири райони, а саме: Кременчуцький, Лубенський, Миргородський і Полтавський. Верховна Рада підтримала проєкт постанови Кабінету міністрів України №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», сказано на офіційному сайті парламенту. «За» зміни висловилися «мінімумом» – 238 народних депутатів із «Слуги народу», депутатських груп «Довіра» «За майбутнє» та позафракційних. Тепер у нашій державі буде 138 районів замість колишніх 490, а на Полтавщині – 4 замість 25.

До Кременчуцького району ввійдуть території Глобинської, Горішньоплавнівської, Кременчуцької міських, Градизької, Козельщинської, Новогалещинської, Семенівської селищних та Кам’янопотоківської, Оболонської, Омельницької, Піщанської, Пришибської сільських територіальних громад. Адміністративним центром тут стане Кременчук. Лубни «очолять», відповідно, Лубенський район. До його складу належатимуть Гребінківська, Лубенська, Пирятинська, Хорольська міські, Новооржицька, Оржицька, Чорнухинська селищні, а також Березоворудська сільська територіальні громади. Миргородський район складатиметься з територій Гадяцької, Заводської, Лохвицької, Миргородської міських, Великобагачанської, Гоголівської, Комишнянської, Ромоданівської, Шишацької селищних, Білоцерківської, Великобудищанської, Великосорочинської, Краснолуцької, Лютенської, Петрівсько-Роменської, Сенчанської, Сергіївської сільських територіальних громад. Його адміністративним центром визначений Миргород. А обласний центр «керуватиме» Полтавським районом, у складі якого будуть території Зіньківської, Карлівської, Кобеляцької, Полтавської, Решетилівської міських, Білицької, Диканської, Котелевської, Ланнівської, Машівської, Новосанжарської, Опішнянської, Скороходівської селищних, Великорублівської, Драбинівської, Коломацької, Мартинівської, Мачухівської, Михайлівської, Нехворощанської, Новоселівської, Терешківської, Щербанівської сільських територіальних громад.

Вибори депутатів райрад ліквідованих згідно з цієї постановою районів, проводитися не будуть. Утворення нових адміністративно-територіальних одиниць не вимагатиме додаткових витрат із державного або місцевих бюджетів, як і заміни документів громадян: паспортів, документів про право власності на нерухомість. Змінюватимуться тільки документи, які стосуються юридичних осіб.

Колишній поділ на 490 районів, нагадаємо, був запроваджений в Україні ще за часів СРСР. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, він не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу. У державі існували як райони, де проживає по 5 тисяч людей, так і райони з населенням у 180 тисяч. Це призводило до великих перекосів у субвенціях, дотаціях, нерівномірного навантаження на органи місцевої влади при фактично однаковій відповідальності. За європейським стандартом у районах повинно проживати не менше 150 тисяч осіб.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах