16.04.2020 - 13:05

Інформація про припинення роботи платіжних систем – фейк

Національний банк України спростував інформацію, яку поширили деякі ЗМІ, щодо того, що з 28 квітня цього року будуть зупинені платіжні системи та як наслідок неможливо стане здійснити звичайні операції: сплатити за комунальні послуги, переказати гроші, оплатити товари або послуги тощо.

Як сказано на сторінці НБУ в соціальній мережі «Фейсбук», із 28 квітня 2020 року встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів. Однак це, за оцінками банку, не матиме суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій.

Нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Ним передбачені такі основні вимоги:

  • здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;
  • супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

При цьому оновлені вимоги НЕ поширюються на:

  • сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від їхніх розмірів);
  • сплату кредиту в сумі до 30 тис. грн;
  • перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • усі готівкові перекази в межах України розміром до 5 тис. грн;
  • зняття коштів із власного рахунку.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах