27.03.2020 - 07:44

Які покарання передбачені для порушників режиму карантину

17 березня народні депутати України ухвалили закон №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено правове підґрунтя для оперативного здійснення державою комплексу невідкладних заходів із запобігання та лікування означеної недуги. Цим документом, зокрема, встановлена  адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищена кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Так, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених серед іншого законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою штраф:

– у розмірі від 17 тис. грн до 34 тис. грн (для громадян),

– у розмірі від 34 тис. грн до 170 тис. грн (для посадових осіб).

Не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, а також ненадання її, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, тягнуть за собою штраф для службових (посадових) осіб у сумі від 11 тис. грн до 17 тис. грн. Ті самі дії, вчинені повторно впродовж року після адміністративного стягнення за одне з цих правопорушень, призведуть до накладення штрафу у розмірі від 17 тис. грн до 25 тис. грн.

Законом також вносяться зміни до статті 325 Кримінального кодексу України, якими передбачено, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або явно могло спричинити поширення цих захворювань, передбачений штраф у сумі від 17 тис. грн до 51 тис. грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

За матеріалами Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах