23.01.2020 - 19:34

У Кременчуці відбувся Форум роботодавців

Форум роботодавців «Актуальні питання щодо забезпечення потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах» провели в Кременчуці Полтавський обласний центр зайнятості, Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості та Кременчуцька міська рада.

Мета заходу – розробити комплексний підхід і ефективні методи взаємодії служби зайнятості з роботодавцями для сприяння працевлаштуванню населення й задоволенню потреб підприємств у кадрах.

– Зазвичай на початку року ми проводимо зустрічі з роботодавцями, але нині зібралися в ширшому форматі для того щоб обговорити, як виконати завдання, поставлені державою перед службою зайнятості. Одне з головних серед них – забезпечити працівниками місцевих виробників. Полтавський обласний і Кременчуцький міськрайонний центри зайнятості завжди прямують у ногу з часом і навіть попереду, були та є пілотами в нововведеннях, – сказав, відкриваючи форум, директор Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Віктор Калашник.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький наголосив, що в місті налагоджена співпраця між центром зайнятості та органами місцевого самоврядування:

– Ми спільно зі службою зайнятості працюємо для того, щоб промисловий Кременчук розвивався, люди трудилися, вносили платежі до бюджету й розвивалася громада.

– Робоча сила є, але не завжди людина може зорієнтуватися й знайти собі роботу, а підприємство – працівника, тож робота служби зайнятості дуже важлива. Кременчуцький район переважно сільськогосподарський, новітні аграрні технології вивільняють кадри в сільському господарстві, і ми розглядаємо місто Кременчук як перспективний регіон для забезпечення робочими місцями жителів району, – зауважив виконувач обов’язків голови Кременчуцької райдержадміністрації Олександр Тютюнник.

Ринок праці Полтавщини проаналізувала на форумі директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва:

– Полтавська область є унікальною, адже рівень зайнятості становить 65%. За цим показником посідаємо одне з провідних місць в Україні. За рівнем легальних трудових відносин та охопленням соціальним страхуванням Полтавщина посідає ІІ місце в країні.

Зменшується чисельність безробітних на обліку в службі зайнятості. За останні три роки реєстрований ринок праці знизився майже в 1,2 рази – із 69 тис. осіб у 2017 році до 58,6 тис. торік.

Серед проблем називалися законодавчі норми, що потребують осучаснення і доопрацювання, оскільки не стимулюють людей до роботи, та… дороги.

– Як тільки до села чи невеликого міста відремонтують дорогу, ми одразу їдемо туди й пропонуємо людям роботу вахтовим методом чи з підвезенням до місця праці, – зазначила Катерина Клавдієва.

Завдяки співпраці з місцевою владою для жінок у сільській місцевості створено 23 об’єкта: швейні міні-цехи й пекарні на 450 робочих місць.

Дієвий приклад співпраці з колегами з інших регіонів, зокрема Олександрії, Світловодська, Фастова, Новомосковська, а також усіх районів Полтавщини, – підбір для ТОВ «Торговий дім «Кременчукнафтопродуктсервіс» 49 осіб, які працевлаштовані водіями транспортних засобів для перевезення нафтопродуктів. Люди мали відповідати певним вимогам: посвідчення водія відповідної категорії й дозвіл на перевезення небезпечних вантажів. Також для УТН «Безпека» підібрано 300 потенційних претендентів на роботу охоронниками.

Крім того, Катерина Клавдієва розповіла про впровадження новацій у обласній службі зайнятості: електронних сервісів, послуг рекрутера, кар’єрного радника та консультанта роботодавця, налагодження логістичних схем внутрішньої та міжрегіональної міграції трудових ресурсів. За минулий рік три тисячі людей працевлаштовані зі щоденним трансфером, тобто з підвезенням на роботу.

За матеріалами Полтавського обласного центру зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах