24.03.2020 - 23:52

Туберкульоз тепер лікують по-іншому

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз. Всесвітня організація охорони здоров’я проводить його та місячник боротьби з недугою під гаслом «Настав час подолати туберкульоз!» (#It’sTimeToEndTB), що спонукає людей до мобілізації на всіх рівнях: виявляти й лікувати приховану інфекцію, посилювати освіту та обізнаність медичних працівників, говорити про проблему й шляхи її розв’язання!

У Полтавській області за 2019 рік на туберкульоз захворіло на 12% менше людей, ніж 2018-го – 52,1 випадка на 100 тисяч населення. Загалом це 726 осіб, серед яких 85 – ті, хто має ще й віл-інфекцію, яка стимулює розвиток недуги, 12 – діти віком до 17 років. Смертність від туберкульозу торік скоротилася на 7% і дорівнює восьми випадкам на 100 тисяч населення (у 2018 році цей показник був 8,6).

У рамках медичної реформи оптимізується фтизіатрична служба. Полтавською обласною радою прийнято рішення приєднати до клінічного протитуберкульозного диспансеру нашого регіону заклади в Кременчуку, Лубнах, Опішні, Веприку. Наразі в них займаються оптимізацією штату.

Також змінилися підходи в лікуванні туберкульозу. 49% першовиявлених випадків уже не лікують у стаціонарі – медичні препарати передають сімейним лікарям. Для хворих, які не є бактеріовиділювачами, запроваджується пацієнт-орієнтована модель лікування – відеоДОТ. Хворий приймає ліки, перебуваючи на онлайн-зв’язку з куратором. Наразі лише в Полтаві так лікуються 18 пацієнтів. Для цього в центри первісної медико-санітарної допомоги закупили три ноутбуки. Хоча далеко не всі хворі мають доступ до інтернету.

За матеріалами пресцентру Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах