3.02.2020 - 16:36

Постачальники послуг перерахували плату у зв’язку зі зниженням вартості газу

Про нарахування теплопостачальними підприємствами Полтавської області плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу поінформував на апаратній нараді в облдержадміністрації заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева.

За його словами, на Полтавщині такі послуги надають вісім підприємств, із них три перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, чотири – у комунальній власності територіальних громад населених пунктів, одне – у приватній власності.

– За грудень 2019 року перерахунок плати за споживчу теплову енергію та комунальні послуги відповідно до постанови уряду у зв’язку зі зниженням вартості природного газу здійснили п’ять підприємств із восьми на загальну суму майже 41 млн грн. Охоплено 101,3 тис. квартир із загальної кількості 214,1 тис. Середня сума знижки в платіжці за грудень на 1-кімнатну квартиру – 170-190 грн, на 2-кімнатну – 250-280 грн, на 3-кімнатну – 360-410 грн. Не перерахували плату відповідно до постанови Кабміну «Теплоенерго» м. Горішні Плавні та «Житлово-комунальний комбінат с. Розсошенці Полтавського району». Ці підприємства ще на початку опалювального сезону з урахуванням ціни газу переглянули свої тарифи та зменшили їх відповідно на 14,4% та 6,6%, – поінформував Едуард Рева.

Він також нагадав, що «Полтаватеплоенерго» – ліцензіат Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і працює за тарифами на теплову енергію, які встановлює вказаний регулятор.

– Оскільки вартість природного газу в період із травня по листопад 2019 року була нижчою від закладеної в чинних тарифах на теплову енергію, «Полтаватеплоенерго» додатково звернулось до НКРЕКП та надало необхідні розрахунки, у яких враховане зниження ціни природного газу не лише за грудень, а за весь період зміни цінових показників газу – із травня по грудень 2019 року включно. Ми підготували лист, щоб НКРЕКП за спрощеною процедурою остаточно прийняла рішення, – додав посадовець.

Він зазначив, що в січні 2020 року перерахунок може бути зроблений шістьома підприємствами для 122,1 тис. квартир на загальну суму близько 40,5 млн грн. Середня сума знижки в платіжці за січень становитиме від 10% до 18%, зокрема на 1-кімнатну квартиру – 100-190 грн, на 2-кімнатну – 145-270 грн, на 3-кімнатну – 215-400 грн.

Відповідно до отриманих додаткових угод до договорів на постачання природного газу для вироблення теплової енергії вартість природного газу в січні 2020 року становила 5580,0 грн/1000 м3 (з ПДВ).

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах