24.03.2020 - 16:32

Полтавщина отримала тисячі тестів для діагностування коронавірусу

До нашої області надійшло сім тисяч експрес-тестів і систем полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для виявлення коронавірусної інфекції. Про це повідомив сьогодні на брифінгу для журналістів голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

– До нас уже надійшли експрес-тести. Їх понад п’ять тисяч. Зараз ми їх направляємо до медзакладів, екстреної медичної допомоги, – сказав очільник ОДА.

Експрес-тести будуть розподілені по регіону, а от 1920 тест-систем ПЛР перебуватимуть у державній установі «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Останні на сьогодні є найточнішими у виявленні зараження коронавірусом. Однієї системи вистачає приблизно на 70 осіб. Швидкі тести, хоча показують результат уже за 10-15 хвилин, менш точні. Один їхній примірник призначений для перевірки однієї людини.

За повідомленням МОЗ, експрес-тести використовуватимуться лікарями закладів охорони здоров’я для «санітарного сортування», тобто медики повинні зробити два дослідження: одне на грип і одне на коронавірусну інфекцію. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. У разі позитивного результату при швидкому тестуванні на коронавірус лікарі братимуть додатковий зразок для підтвердження зараження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Тільки після цього можна буде говорити про підтверджений випадок захворювання COVID-19.

Нагадаємо, 23 березня в Україну з Китаю прибув військовий вантажний літак Іл-76. Окрім тестів, він доставив медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах